Anubis
EN | CZ

Životopis autora

Jméno
Heslo

Luděk Václav Wellner (CZE)

* 00.00.1960 (64 let)

Vystudoval gymnázium U libeňského zámku v Praze, poté absolvoval fakultu stavební na ČVUT a postgraduální studium Dějiny a ochrana památek na Fakultě architektury. Během své praxe na rekonstrukcích významných pražských památek jako Břevnovský klášter, Staroměstská radnice nebo Valdštejnský palác se stal členem Společnosti přátel starověkých civilizací při Národním muzeu, od roku 1994 začal externě spolupracovat s Egyptologickým ústavem Univerzity Karlovy při dokumentování vykopávek a účastnil se několika expedic na archeologickou lokalitu v Abúsíru. To vše ovlivnilo jeho literární činnost. V roce 1997 mu vyšel první historický román Právo azylu z řeckoegyptského prostředí a na rok 2011 je připravena nová historická beletrie Poslední z faraonovy družiny z doby egyptské Nové říše a faktografická kniha Ptolemaiovci, mapující tuto dynastii a její osudy ve starověkém Středomoří od zakladatele dynastie po Kleopatru Velikou.

KNIHKUPECTVÍ

Bookfayre britské knihkupectví, nabízející anglicky psané knihy českým zákazníkům. Knihy jsou odesílány pomocí české pošty na dobírku. Nabídka je prakticky totožná s nabídkou na britském trhu.
Dobré knihy dobré knihy pro každého
Karolinum internetové knihkupectví
Kosmas knihkupectví Kosmas
Levné učebnice původní nabídka učebnic pro vysoké školy se před 2 roky výrazně rozšířila o další odbornou literaturu ze všech oblastí a dále také o beletrie.
Luxor největší knihkupectví v ČR
Megaknihy knihy za jedny z nejvýhodnějších cen
Oikoymenh internetové knihkupectví filosofické a theologické literatury
Studentcentrum knihkupectví zaměřené zejména na humanitní literaturu
Studovna internetová část knihkupectví Portál, Jindřišská ul, Praha