Anubis
EN | CZ

E-knihy

Jméno
Heslo

Zobrazeno: 1-30 z celkem 3247 záznamů     

Začátek   |  Předchozí   |  Následující  |  Konec


Výbor z korespondence II

    Formát: EPUB
Počet stran: 488
Velikost: 1,83 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-257-4243-3
Cena: 348.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 05.10.2023, 00:58

Anotace:

Druhý díl dvousvazkového výboru z rozsáhlé korespondence významného římského státníka, řečníka a filozofa Marka Tullia Cicerona, mj. s Caesarem či M. Antoniem umožňuje poznat atmosféru a poměry římského státu na sklonku republiky (65-43 př. n. l.)

Dochovaná korespondence významného římského řečníka, politika, spisovatele, a v neposlední řadě vrcholného stylisty, Marka Tullia Cicerona (106–43 př. n. l. byla objevena italskými humanisty ve 14.–15. století. Obsahuje téměř 900 dopisů a coby „živá“ korespondence, neurčená primárně pro veřejnost má nesmírný historický význam. Cicero si dopisoval s množstvím předních římských osobností, které spolutvořily dějiny, příp. i kulturu posledních desetiletí římské republiky (Gneus Pompeius, Gaius Iulius Caesar či Marcus Antonius). Dopisy často velmi detailně prezentují jeho pohled na události a jednající osobnosti, živě (i humorně) vykreslují atmosféru doby, vyjadřují Ciceronovy úvahy a nálady a nabízejí zprávy o jeho rodinných poměrech i širokých kulturních zájmech. Tato korespondence je tak pro římské prostředí jedinečným zdrojem informací jak pro „velkou politiku“, tak pro drobné mezilidské vztahy. Právě díky ní je Ciceronova doba pro nás nejlépe známým obdobím celých starověkých dějin. První díl výboru obsahuje kolem 230 dopisů z let 65–50 př. n. l., druhý obdobně rozsáhlý svazek zahrnuje dopisy z let 49–43 př. n. l.

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

Jiná válka
Židé a Arabové v Palestině za Druhé světové války 1935-1942

    Formát: PDF
Původní název: Ein anderer Krieg. Das jüdische Palästina und der Zweite Weltkrieg 1935–1942
Počet stran: 278
Velikost: 4,49 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: čeština
ISBN: 978–80–247–4908–2
Cena: 382.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 05.10.2023, 00:53

Anotace:

Výkladu a popisu událostí druhé světové války bylo věnováno bezpočet knih. Přesto stále vznikají nové: pohled na více než osmdesát let staré události se neustále vyvíjí a názory se různí. Mezi politiky a ve společnosti obecně stále najdeme dost takových, kteří se při obhajobě svých postojů nadále odvolávají na druhou světovou válku. Dodnes platí, že konflikt v podobném rozsahu naše civilizace nikdy předtím nezažila, tato válka navíc umožnila i jednu z nejtragičtějších kapitol dějin lidstva, holokaust.

Izraelsko-německý historik Dan Diner nabízí ve své poslední knize pohled, který by mohl být zajímavý i pro českého čtenáře: vypráví o událostech v židovské a arabské Palestině v druhé polovině třicátých let 20. století a během druhé světové války, kde sice žádné boje mezi Spojenci a Osou neprobíhaly, ale kde se neméně urputně bojovalo o budoucí osud židovské i arabské komunity. Diner ale nezůstává jenom u chronologie událostí: popisuje druhou světovou válku optikou „jihu“, tedy z jiného místa, než jsme my Evropané zvyklí. Při pohledu z Palestiny navíc vyniká skutečně globální charakter tohoto konfliktu, kde všechno souviselo se vším.

Uvidíme bojiště i události doslova z celého světa: sionistické aktivisty, arabské povstání v Palestině, soupeření Ruska a Japonska na Dálném východě, spojenectví Hitlera se Stalinem, které se rozpadlo po německém útoku na Sovětský svaz, problémy britského impéria v Asii, Africe i Irsku, nacionalistické hnutí v Indii, nepokoje v Iráku a Íránu, zájmy Spojených států v Pacifiku i v Evropě, osudy polské Andersovy armády, tragédie evropských Židů v továrnách na smrt a mnoho dalšího – Diner přesvědčivě ukazuje, že události druhé světové války lze pochopit jen jako celek. A v tomto globálním propletenci se odehrávala i tzv. „jiná, malá válka“, ve které si Židé museli v Palestině i jinde vybojovat právo na další existenci.

Osudy říší, Jak Zajistit naše přežití

    Formát: EPUB
Původní název: The Fate of Empires, Search for Survival
Počet stran: 149
Velikost: 1,35 MB
Knižní žánr: politologie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7675-150-7
Cena: 179.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 05.10.2023, 00:49

Anotace:

Obsah knihy tvoří dva eseje, které Glubb Paša v letech 1976 a 1977 publikoval v Blackwood’s Magazine. Vychází z vlastních zkušeností s arabským světem, vyvozuje z nich nicméně obecnější teze o fungování říší, společenských normách a směřování moderní civilizace. Glubb předkládá tezi, že říše či impéria různých dob i kultur trvala velmi podobnou dobu a procházela stejnými vývojovými stupni od věku výbojů přes rozmach obchodu a intelektu až po dekadenci a rozpad. Poukazuje na příčiny jednotlivých stadií a argumentuje tím, že pokud budeme na naši minulost pohlížet pouze zúženou optikou národních dějin posledních pár století, přehlédneme opakující se vzorce vedoucí ke konci kultur a civilizací.

Hrabal
Sladká apokalypsa

Stáhnout e-knihu

    Formát: EPUB
Původní název: Hrabal. Słodka apokalipsa
Počet stran: 235
Velikost: 1,6 MB
Knižní žánr: biografie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7683-392-0
Cena: 269.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 05.10.2023, 00:46

Anotace:

Bohumil Hrabal. Mistr slova, který dokázal poklesky hovorové řeči povznést do výšin univerzálního příběhu o údělu člověka. Scenárista Jiřího Menzela, zbožňovaný Kunderou a Havlem. Štamgast v hospodě U Zlatého tygra a plachý sukničkář. Samotář, záhadný i ve své tragické smrti. V unikátní biografii od Aleksandera Kaczorowského ožívá Hrabalův výjimečný osud na pozadí československých dějin 20. století. Díky osobní známosti obou autorů je navíc příběh doplněn historkami doslova z první ruky.

Zaklínač
Encyklopedie

    Formát: PDF
Původní název: Codex Le Sorceleur – L’univers d’Andrzej Sapkowski
Počet stran: 156
Velikost: 38,02 MB
Knižní žánr: sci-fi a fantasy
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7662-538-9
Cena: 349.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 05.10.2023, 00:41

Anotace:

Legendární zaklínač Geralt během svých dobrodružství navštívil řadu míst: království Cintru, les dryád Brokilon či pohádkové knížectví Touissant. Na cestách potkal mnoho barvitých postav i krvelačných tvorů. Poznejte je všechny! V této ilustrované publikaci procestujete bájný svět Andrzeje Sapkowského, seznámíte se s osudy Geraltových přátel i soupeřů a utkáte se s monstry jako bazilišek, kikimora nebo striga. Opásejte se zaklínačskými meči a vyrazte objevovat jednu z nejslavnějších fantasy ság všech dob.

Terry Pratchett
Život v poznámkách pod čarou

    Formát: EPUB
Původní název: Terry Pratchett: A Life With Footnotes:The Official Biography
Počet stran: 483
Velikost: 855 kB
Knižní žánr: biografie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-257-4113-9
Cena: 398.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 05.10.2023, 00:33

Anotace:

Terry Pratchett byl nesmírně plodným autorem. Jen ze Zeměplochy vzniklo jedenačtyřicet příběhů, běžně napsal dvě, někdy i tři knihy ročně. Jednu však nikdy nedokončil – vlastní biografii. V roce 2015, kdy ho definitivně přemohla degenerativní choroba mozku, stihl svému osobnímu asistentovi Robu Wilkinsovi nadiktovat nějakých 24 tisíc slov a došli do roku 1979. Dál už to bylo na Wilkinsovi.
Výsledkem jeho několikaleté práce je zábavný a místy dost bolestný intimní pohled na slavného spisovatele, proložený osobními postřehy a zkušenostmi. Není to bezuzdná glorifikace a Terry Pratchett z knihy vychází jako člověk, který exceloval v mnoha věcech – od včelařství a výroby medoviny přes zahrádkářství po smlouvání a vytáčení lidí do běla. Ale ze všeho nejvíc ze stránek dýchá dojem člověka, který skutečně miloval to, co dělá. Protože se mu v hlavě, už když jednu knihu dopisoval, líhla zápletka další, zůstala po něm spousta útržků textů a nápadů. Rob Wilkins pár z nich v knize přibližuje, ale druhého Christophera Tolkiena se nedočkáme; Pratchett si v závěti výslovně přál, aby se všechny nápady zničily (stylově – parním válcem jménem Lord Jericho) a nikdo už je nedopisoval. A je to asi dobře, Terry Pratchett by měl být jenom jeden. Ale jak řekl jeho blízký přítel Neil Gaiman: „Spisovatelé mají takovou výjimku – dokud nás čtete, nejsme mrtví.“

Pád Númenoru
a jiné příběhy z druhého věku Středozemě

    Formát: EPUB
Původní název: The Fall of Númenor and Other Tales from the Second Age of Middle-earth
Počet stran: 354
Velikost: 15,48 MB
Knižní žánr: sci-fi a fantasy
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-257-4273-0
Cena: 348.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 05.10.2023, 00:28

Anotace:

Příběh o slávě a pádu Númenoru patří k nejdůležitějším epizodám v dějinách Středozemě. Zmínky o požehnaném ostrově a jeho katastrofickém zániku se v Tolkienově díle opakovaně vracejí, o Númenoru se vypráví v Pánu prstenů i v Silmarillionu. Editor Brian Sibley z vydaných i nevydaných textů sestavil a komentářem opatřil ucelenou kroniku, z níž vyvstává dramatická předehra k Pánu prstenů – vzestup Saurona, svedení lidí, vykování prstenů moci, zpychnutí obyvatel Númenoru a potopa pohlcující ostrov, který býval pozemským rájem; katastrofa, která navždy proměnila podobu Ardy a uzavřela cestu na nejzazší Západ..

Vychází s ilustracemi Alana Lee.

The Beginnings of the Otoman Empire

    Formát: PDF
Počet stran: 281
Velikost: 3,86 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978–0–19–886543–8
Cena: 67.49 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 05.10.2023, 00:03

Anotace:

The Ottoman Empire ruled the near East, dominated the Mediterranean, and terrorized Europe for centuries. However, its origins are obscure. The Beginnings of the Ottoman Empire illuminates the founding of the Empire, drawing on Turkish, Greek, Arabic, and Latin sources as well as coins, buildings, and topographic evidence. Clive Foss takes the reader through the rugged homeland of Osman, the founder of the Ottomans, placing his achievement in the context of
his more powerful neighbours, most notably the once mighty Byzantine Empire, then in the terminal stages of its decline. Foss then charts the progress of Osman's son Orhan, until the fateful moment in 1354 when his forces crossed into Europe and began their spectacular conquests.

Terry Partchett
A Life with Footnotes

    Formát: EPUB
Počet stran: 457
Velikost: 10,4 MB
Knižní žánr: biografie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-1-473-56894-5
Cena: 10.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 28.09.2023, 01:23

Anotace:

At the time of his death in 2015, award-winning and bestselling author Sir Terry Pratchett was working on his finest story yet - his own.

The creator of the phenomenally bestselling Discworld series, Terry Pratchett was known and loved around the world for his hugely popular books, his smart satirical humour and the humanity of his campaign work. But that's only part of the picture.

Before his untimely death, Terry was writing a memoir: the story of a boy who aged six was told by his teacher that he would never amount to anything and spent the rest of his life proving him wrong. For Terry lived a life full of astonishing achievements: becoming one of the UK's bestselling and most beloved writers, winning the prestigious Carnegie Medal and being awarded a knighthood.

Now, the book Terry sadly couldn't finish has been written by Rob Wilkins, his former assistant, friend and now head of the Pratchett literary estate. Drawing on his own extensive memories, along with those of the author's family, friends and colleagues, Rob unveils the full picture of Terry's life - from childhood to his astonishing writing career, and how he met and coped with what he called the 'Embuggerance' of Alzheimer's disease.

A deeply moving and personal portrait of the extraordinary life of Sir Terry Pratchett, written with unparalleled insight and filled with funny anecdotes, this is the only official biography of one of our finest authors.

The Fall of Numenor
and Other Tales from the Second Age of Middle-earth

    Formát: EPUB
Počet stran: 317
Velikost: 32,91 MB
Knižní žánr: sci-fi a fantasy
Jazyk: angličtina
ISBN: 9780063280700
Cena: 21.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 28.09.2023, 01:15

Anotace:

J.R.R. Tolkien’s writings on the Second Age of Middle-earth, collected for the first time in one volume complete with new illustrations in watercolor and pencil by renowned artist Alan Lee.

J.R.R. Tolkien famously described the Second Age of Middle-earth as a "dark age, and not very much of its history is (or need be) told." And for many years readers would need to be content with the tantalizing glimpses of it found within the pages of The Lord of the Rings and its appendices, including the forging of the Rings of Power, the building of the Barad-dûr and the rise of Sauron.

It was not until Christopher Tolkien published The Silmarillion after his father’s death that a fuller story could be told. Although much of the book’s content concerned the First Age of Middle-earth, there were at its close two key works that revealed the tumultuous events concerning the rise and fall of the island of Númenor. Raised out of the Great Sea and gifted to the Men of Middle-earth as a reward for aiding the angelic Valar and the Elves in the defeat and capture of the Dark Lord Morgoth, the kingdom became a seat of influence and wealth; but as the Númenóreans’ power increased, the seed of their downfall would inevitably be sown, culminating in the Last Alliance of Elves and Men.

Even greater insight into the Second Age would be revealed in subsequent publications, first in Unfinished Tales of Númenor and Middle-earth, then expanded upon in Christopher Tolkien’s magisterial twelve-volume The History of Middle-earth, in which he presented and discussed a wealth of further tales written by his father, many in draft form.

Now, adhering to the timeline of "The Tale of Years" in the appendices to The Lord of the Rings, editor Brian Sibley has assembled into one comprehensive volume a new chronicle of the Second Age of Middle-earth, told substantially in the words of Tolkien from the various published texts, with new illustrations in watercolor and pencil by the doyen of Tolkien art, Alan Lee.

Sapiens
Stručné dějiny lidstva

    Formát: EPUB
Původní název: Sapiens: A Brief History of Humankind
Počet stran: 395
Velikost: 4,67 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7335-465-7
Cena: 295.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 12:03

Anotace:

Sapiens – Od zvířete k božskému jedinci sleduje z dlouhodobé perspektivy revoluční zvraty na cestě lidského rodu od vzniku Homo sapiens až po současnost. Dramatický je příběh bezvýznamného lidoopa, který před dvěma miliony let někde v koutě Afriky získal vědomí, vyvraždil své přírodní bratrance a ovládl celou planetu.
Základní životní parametry člověka jsou určeny biologicky, ale poskytují úžasný prostor. Ne biologie, ale kultura (kolektivní víra) je klíčem k pochopení dramatického rozvoje lidstva. Jen ona umožňuje spolupráci velkého počtu lidí, kteří se navzájem neznají.

Po první, kognitivní revoluci před 70 000 lety následovaly další překvapivé zlomy v dějinách – objev zemědělství, peněz, společenské mytologie, imperiální společnosti, kapitalistického úvěru a víry v budoucnost, objev vědy, techniky i genetického inženýrství. Zdá se, že dějiny mají směr – vždyť obchod a kapitalismus, věda a technika, planetární komunikace i geopolitické vědomí spojily svět do globální vesnice.

"Proč se z knihy SAPIENS Yuvala Harariho okamžitě stal mezinárodní bestseller? Je to jednoduché: odpovídá na nejzásadnější otázky historie i moderního světa a čte se jedním dechem. Nemůžete se od ní odtrhnout!" (Jared Diamond, nositel Pulitzerovi ceny, autor knih Osudy lidských společností, Kolaps a The World until Yesterday).

Homo Deus
Stručné dějiny zítřka

    Formát: EPUB
Původní název: Homo Deus: A Brief History of Tomorrow
Počet stran: 366
Velikost: 5,01 MB
Knižní žánr: literatura faktu
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7335-576-0
Cena: 295.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 11:53

Anotace:

Po bestselleru Sapiens – Úchvatný i úděsný příběh lidstva obrací Yuval Noah Harari zájem k budoucnosti. Analyzuje, jaké důsledky mohou nastat, když se tradiční kolektivní mýty lidstva utkají s novými „božskými“ technologiemi, jako jsou např. umělá inteligence nebo genetické inženýrství.
Harari představuje vizi nepříliš vzdáleného světa, v němž zřejmě budeme čelit novým typům výzev. V knize Homo deus – Stručné dějiny zítřka zkoumá naši budoucnost svým typickým způsobem, v němž kombinuje především historii, filozofii a přírodní vědy, ale i poznatky dalších oborů.
Jak to dopadne s demokracií, když firmy jako Google a Facebook budou znát naše záliby a preference (včetně politických) lépe než my sami? Co se stane se sociálním státem, jestliže počítače budou úspěšné na trhu práce a vznikne tak počtem většinová třída „zbytečných lidí“? Jak naloží s genetickým inženýrstvím např. islám? Budou v Silicon Valley vyvíjet jenom nová technická zařízení, nebo i nová náboženství?
Když se z Homo sapiens stane Homo deus, jaké nové cíle si vytyčíme? Jaké projekty bychom se měli snažit uskutečnit a jak ochráníme tuto křehkou planetu a lidstvo samotné před našimi vlastními ničivými silami? Kniha Homo Deus nám poskytuje vhled do snů a nočních můr, které budou utvářet 21. století – od překonání smrti po vytvoření umělého života. Nabízí svoji odpověď na základní otázku po dalším vývojovém stupni lidstva: Kam odtud jdeme? Kam půjde Homo Deus?

Laila San Jósé Beltrán, Marcos Jaén
Ódin a devět světů

    Formát: EPUB
Původní název: ODÍN Y LOS NUEVE MUNDOS
Počet stran: 113
Velikost: 3,58 MB
Knižní žánr: mytologie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-264-4812-9
Cena: 167.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 11:49

Anotace:

Proces stvoření je výsledkem odvěkého boje mezi ohněm a ledem. Když Ódin objeví síly, kterými vládne jeho rod, rod bohů, vede své bratry a společníky do boje proti krutým stvořením, která udržují řád stvoření v chaosu. Bojuje s prapůvodními obry, jako je Ymir a jeho potomci, Mraziví obři, a každé nové vzniklé rase bytostí přiděluje svět, který má obývat. Řádu však nemůže dosáhnout, aniž by přinesl velké oběti a byl zasvěcen do strašlivého poznání: proroctví o Ragnaröku a osudu celého stvoření!

Invalidní sourozenci

    Formát: EPUB
Počet stran: 172
Velikost: 1,53 MB
Knižní žánr: beletrie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7470-480-2
Cena: 111.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 11:45

Anotace:

Bondyho radostná utopie, resp. antiutopie, vzniknuvší v letech nejchmurnější normalizace a kdysi považovaná za „svaté písmo“ českého undergroundu, je nejen oslavou „alternativního způsobu života“ lidí žijících vědomě a záměrně na pokraji tzv. majoritní společnosti, nejen výsměchem dobovým konzumentským idejím policejního státu, ale i lehkou parodií science fiction, do níž jsou navíc organicky včleněna filosofická témata, která ve svých diskusích formují některé z postav. Jakkoli je toto dílo možno označit i za „dobrodružnou literaturu“, evokující například scenérie „tajuplného ostrova“, jeho celkové vyznění dosahuje až síly náboženské, evangelijní zvěsti o tom, že na tomto světě je navzdory všemu očekávání přece jen „možno žít“. Za tento román, jejž poprvé vydali manželé Škvorečtí v torontském 68 Publishers, získal jeho autor Cenu Egona Hostovského; dílo již také vyšlo v překladech do cizích jazyků. V pořadí již páté knižní vydání této nejznámější prózy Egona Bondyho koriguje dosavadní vydání samizdatová i tištěná, neboť opakované chyby a překlepy (vyskytující se i v předchozím, čtvrtém vydání z r. 2012) jsou zde opraveny nejen podle autorova rukopisu, ale zejména podle nově objeveného původního autorského strojopisu z r. 1974. Ediční příprava Martin Machovec.

Ježíš pro moderního člověka

    Formát: EPUB
Počet stran: 288
Velikost: 749 kB
Knižní žánr: filozofie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7470-477-2
Cena: 119.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 11:40

Anotace:

Jubilejní vydání klíčové práce Milana Machovce, knihy, která v době svého vzniku v Československu osmdesátých let nemohla vyjít a začala dříve než oficiálně vycházet v zahraničních vydáních. Těch je dnes více jak dvacet. A protože polistopadové vydání i edice z roku 2003 jsou rozebrány, přichystali jsme po dvaceti letech reedici, nově doplněnou doslovem Pavla Žďárského. Machovcova pronikavá analýza možností, jak vnímat Ježíšovo poselství, totiž podobně jako poselství samotné nic neztrácí na své naléhavosti a aktuálnosti. Ať již k Ježíšově zvěsti a historii jejího podání přistupujeme z pozic akcentujících božskou podstatu či naopak s kritickou zdrženlivostí či pocitem setkání s absurdním náboženským dogmatem. „Za knihu mi nadávali všichni: katolíci, že jsem strašný ateista a neznaboh, ale i ateisti, jak to filozof vychází vstříc církvi a náboženství?!“ komentuje osudy knihy autor. „Ale vnímavý čtenář si cestu k Ježíšovi zkrátka vždy najde,“ dodává. Kniha je charakteristická Machovcovým aktivním přístupem k dějinám, filozofii a osobně neseným dialogickým étosem. Třetí české vydání vychází v řadě Machovcových knížek.

Falko Daim
History and Culture of Byzantium

    Formát: PDF
Počet stran: 536
Velikost: 35,38 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 11:34

Anotace:

This compendium examines the history and culture of the Byzantine world from the foundation of Constantinople (324) to the Ottoman conquest of the city, which brought the final downfall of the Byzantine Empire (1453). A detailed 100-page introduction is followed by discussion of 15 key topics, including politics and government, people and society, legislation and legal practice, the army and navy, church and religion, nature and the environment, art and architecture, languages, literature, education and culture, medicine and music. Because the work forms part of Brill's New Pauly, particular attention is paid to aspects of continuity with the ancient world, and of innovation.

Savvas Kyriakidis
Warfare in Late Byzantium
1204-1453

    Formát: PDF
Počet stran: 275
Velikost: 1,84 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-90-04-20667-0
Cena: 169.40 EUR
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 11:20

Anotace:

This book examines Byzantine attitudes towards warfare at a time of crisis when the empire ceased to be a first rate power in the Mediterranean. It investigates the correspondence between official rhetoric and propaganda, on the one hand, and military realities, on the other. It explores the military ethos of the late Byzantine aristocracy and examines Byzantine perceptions of military leadership in comparison to contemporary western European military thinking. The organisation and nature of military operations and the role of the various groups of soldiers are explored to set Byzantine warfare in the wider geographical and cultural context. In addition, this book provides a comprehensive analysis of the influences other medieval cultures exerted on Byzantine military thought, organisation and practice.

John Carr
Fighting Emperors of Byzantium

    Formát: EPUB
Počet stran: 336
Velikost: 2,69 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 9781473856264
Cena: 5.90 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 11:07

Anotace:

This lively history chronicles every Byzantine Emperor who personally fought in battle, from Constantine the Great to Constantine XI.

The Eastern Roman or 'Byzantine' Empire had to fight for survival throughout its eleven centuries of history. Military ability was therefore a prime requisite for a successful Emperor. In Fighting Emperors of Byzantium, historian John Carr explores the personal and military histories of the fighters who occupied the imperial throne at Constantinople. They include men like its founder Constantine I , Julian, Theodosius, Justinian, Heraclius, Leo I, Leo III, Basil I, Basil II (the Bulgar-slayer), Romanus IV Diogenes, Isaac Angelus, and Constantine XI.

Byzantium's emperors, and the military establishment they oversaw, can be credited with preserving Rome's cultural legacy and, from the seventh century, forming a bulwark of Christendom against aggressive Islamic expansion. For this the empire's military organization had to be of a high order, a continuation of Roman discipline and skill adapted to new methods of warfare.

Homo Deus
A Brief History of Tomorrow

    Formát: EPUB
Počet stran: 393
Velikost: 22,79 MB
Knižní žánr: literatura faktu
Jazyk: angličtina
ISBN: 9780062464354
Cena: 14.00 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 10:53

Anotace:

Yuval Noah Harari, author of the critically-acclaimed New York Times bestseller and international phenomenon Sapiens, returns with an equally original, compelling, and provocative book, turning his focus toward humanity’s future, and our quest to upgrade humans into gods.

Over the past century humankind has managed to do the impossible and rein in famine, plague, and war. This may seem hard to accept, but, as Harari explains in his trademark style—thorough, yet riveting—famine, plague and war have been transformed from incomprehensible and uncontrollable forces of nature into manageable challenges. For the first time ever, more people die from eating too much than from eating too little; more people die from old age than from infectious diseases; and more people commit suicide than are killed by soldiers, terrorists and criminals put together. The average American is a thousand times more likely to die from binging at McDonalds than from being blown up by Al Qaeda.

What then will replace famine, plague, and war at the top of the human agenda? As the self-made gods of planet earth, what destinies will we set ourselves, and which quests will we undertake? Homo Deus explores the projects, dreams and nightmares that will shape the twenty-first century—from overcoming death to creating artificial life. It asks the fundamental questions: Where do we go from here? And how will we protect this fragile world from our own destructive powers? This is the next stage of evolution. This is Homo Deus.

With the same insight and clarity that made Sapiens an international hit and a New York Times bestseller, Harari maps out our future.

Joseph Fouche
Portrait of a Politician

    Formát: EPUB
Počet stran: 252
Velikost: 746 kB
Knižní žánr: biografie
Jazyk: angličtina
Cena: 10.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 10:37

Anotace:

This Plunkett Lake Press eBook is produced by arrangement with Viking, an imprint of Penguin Publishing Group, a division of Penguin Random House LLC.

This biography of the man Stefan Zweig viewed as "the most perfect Machiavelli of modern times" was written in 1929, before the full impact of Nazism and Stalinism was understood. In this gripping case study of ruthlessness, political opportunism, intrigue, and betrayal, Zweig portrays Minister of Police Joseph Fouché (1759-1820), a "thoroughly amoral personality" whose only goal was political survival and the exercise of power.

Zweig traces Fouché's career, beginning with his stint as a math and physics teacher in provincial Catholic schools and evolving into a moderate and then radical legislator. Fouché cultivated every political movement du jour, holding no convictions of his own. After preaching clemency for Louis XVI, Fouché voted to send the King to the guillotine. After writing "the first communist manifesto of modern times" he became a multi-millionaire. He led the brutal repression of an anti-revolutionary movement, earning him the nickname "le mitrailleur (butcher) de Lyon". After serving Robespierre, Fouché engineered his overthrow and rose to Minister of Police under the Directory, which he then helped to overthrow before putting his network of informants in Napoleon’s service as his Minister of Police. After turning against the Emperor, Fouché served the new King Louis XVIII – whose brother he had helped send to the guillotine. Thus, Fouché served the Revolution, the Directory, the First Empire and the Restoration.

21 Lessons for the 21st Century

    Formát: EPUB
Počet stran: 444
Velikost: 3,09 MB
Knižní žánr: literatura faktu
Jazyk: angličtina
ISBN: 9781473554719
Cena: 12.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 10:31

Anotace:

How do computers and robots change the meaning of being human? How do we deal with the epidemic of fake news? Are nations and religions still relevant? What should we teach our children?

Yuval Noah Harari’s 21 Lessons for the 21st Century is a probing and visionary investigation into today’s most urgent issues as we move into the uncharted territory of the future. As technology advances faster than our understanding of it, hacking becomes a tactic of war, and the world feels more polarized than ever, Harari addresses the challenge of navigating life in the face of constant and disorienting change and raises the important questions we need to ask ourselves in order to survive.

In twenty-one accessible chapters that are both provocative and profound, Harari builds on the ideas explored in his previous books, untangling political, technological, social, and existential issues and offering advice on how to prepare for a very different future from the world we now live in: How can we retain freedom of choice when Big Data is watching us? What will the future workforce look like, and how should we ready ourselves for it? How should we deal with the threat of terrorism? Why is liberal democracy in crisis?

Harari’s unique ability to make sense of where we have come from and where we are going has captured the imaginations of millions of readers. Here he invites us to consider values, meaning, and personal engagement in a world full of noise and uncertainty. When we are deluged with irrelevant information, clarity is power. Presenting complex contemporary challenges clearly and accessibly, 21 Lessons for the 21st Century is essential reading.

“If there were such a thing as a required instruction manual for politicians and thought leaders, Israeli historian Yuval Noah Harari’s 21 Lessons for the 21st Century would deserve serious consideration. In this collection of provocative essays, Harari . . . tackles a daunting array of issues, endeavoring to answer a persistent question: ‘What is happening in the world today, and what is the deep meaning of these events?’”—BookPage (top pick)

Sapiens
A Brief History of Humankind

    Formát: EPUB
Počet stran: 387
Velikost: 13,77 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-0-7710-3852-5
Cena: 11.70 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 10:27

Anotace:

From a renowned historian comes a groundbreaking narrative of humanity’s creation and evolution—a #1 international bestseller—that explores the ways in which biology and history have defined us and enhanced our understanding of what it means to be “human.”

One hundred thousand years ago, at least six different species of humans inhabited Earth. Yet today there is only one—homo sapiens. What happened to the others? And what may happen to us?

Most books about the history of humanity pursue either a historical or a biological approach, but Dr. Yuval Noah Harari breaks the mold with this highly original book that begins about 70,000 years ago with the appearance of modern cognition. From examining the role evolving humans have played in the global ecosystem to charting the rise of empires, Sapiens integrates history and science to reconsider accepted narratives, connect past developments with contemporary concerns, and examine specific events within the context of larger ideas.

Dr. Harari also compels us to look ahead, because over the last few decades humans have begun to bend laws of natural selection that have governed life for the past four billion years. We are acquiring the ability to design not only the world around us, but also ourselves. Where is this leading us, and what do we want to become?

Featuring 27 photographs, 6 maps, and 25 illustrations/diagrams, this provocative and insightful work is sure to spark debate and is essential reading for aficionados of Jared Diamond, James Gleick, Matt Ridley, Robert Wright, and Sharon Moalem.

Special Operations in the Age of Chivalry
1100-1550

    Formát: EPUB
Počet stran: 291
Velikost: 4,17 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-1-78204-875-6
Cena: 21.93 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 15.09.2023, 10:17

Anotace:

Alongside the familiar pitched battles, regular sieges, and large-scale manoeuvres, medieval and early modern wars also involved assassination, abduction, treason and sabotage. These undercover operations were aimed chiefly against key individuals, mostly royalty or the leaders of the opposing army, and against key fortified places, including bridges, mills and dams. However, because of their clandestine nature, these deeds of "derring-do" have not been studied in any detail, a major gap which this book fills. It surveys a wide variety of special operations, from the eleventh to the sixteenth century. It then analyzes in greater depth six select and exciting operations: the betrayal of Antioch in 1098; the attempt to rescue King Baldwin II from the dungeon of Khartpert in 1123; the assassination of Conrad of Montferrat in 1192; the attempt to storm Calais in 1350; the "dirty war" waged by the rulers of France and Burgundy in the 1460s and 1470s; and the demolition of the flour mill of Auriol in 1536.

Professor YUVAL NOAH HARARI teaches at the Hebrew University of Jerusalem, and is the author of the international bestseller Sapiens: A Brief History of Humankind.

Jak svět doopravdy funguje

    Formát: EPUB
Původní název: How the World Really Works: A Scientist’s Guide to Our Past, Present and Futures
Počet stran: 333
Velikost: 996 kB
Knižní žánr: literatura faktu
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7662-464-1
Cena: 349.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 19.08.2023, 02:15

Anotace:

Lidstvo ještě nikdy ve své historii nemělo tolik informací, přesto si jen málokdo uvědomuje, jak svět ve skutečnosti funguje. Oceňovaný vědec českého původu Vaclav Smil popisuje a objasňuje složité procesy s neuvěřitelnou lehkostí. Zabývá se sedmi základními principy moderní společnosti, počínaje energiemi přes globalizaci až po výzvy čekající v budoucnosti. Abychom mohli začít řešit problémy, musíme nejdříve pochopit základní fakta. S touto fascinující publikací to bude mnohem snazší.

Stav beztíže

    Formát: EPUB
Počet stran: 169
Velikost: 513 kB
Knižní žánr: beletrie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-257-4173-3
Cena: 198.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 19.08.2023, 02:11

Anotace:

Stav beztíže je pátá sbírka humoristických próz z pera Woodyho Allena; podobně jako čtyři předchozí knihy Vyřídit si účty, Bez peří, Vedlejší účinky a Čirá anarchie nabízí i Stav beztíže to, na co jsme od Woodyho Allena zvyklí z jeho nezapomenutelných filmů: osobitý, inteligentní a absurdní humor, kombinovaný s jistou plachostí a notnou dávkou nervózní sebereflexe.
Kniha se přitom vyznačuje pozoruhodnou tematickou šíří; ať už však autor píše o koních, kteří malují, o autech, která myslí, o sexuálním životě celebrit, nebo o čínské kuchyni, vždy zůstává nezaměnitelným originálem.
 

Osobitý, inteligentní a absurdní humor!

Jiří Padevět
1945

    Formát: EPUB
Počet stran: 150
Velikost: 681 kB
Knižní žánr: literatura faktu
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-275-1211-9
Cena: 249.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 19.08.2023, 02:08

Anotace:

Rok 1945 přinesl konec války, zlo ale nikam nezmizelo. A najít si mohlo každého.

Jiří Padevět přichází s novým souborem čtenářsky oblíbených mikropovídek. Ukazuje v nich v jiném světle rok 1945, který poválečná propaganda zobrazovala jako čas osvobození a světlých zítřků. Pozadí konce války bylo však pro mnoho lidí děsivé. V nepřehledných situacích nikdo nevěděl, kde končí spravedlnost a začíná msta, kdo je přítel a kdo nepřítel, kde číhá nebezpečí a kam se před ním ukrýt.

Padevět čtenáře sugestivně vtahuje přímo do mezních životních okamžiků, nechává rozestoupit řádky učebnic a znovu se mezi nimi snaží oživit to, co čas pohřbil pod tiskařskou černí: osudy jednotlivých lidí, kteří se pod vahou dějin buď zlomili, nebo ji dokázali unést.

České kružítko

    Formát: PDF
Počet stran: 248
Velikost: 1,47 MB
Knižní žánr: psychologie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7492-288-6
Cena: 150.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 19.08.2023, 01:51

Anotace:

Zájem o předchozí dvě knihy sloupků-odpovědí profesora Cyrila Höschla potvrzuje, že v dnešní zrychlené době našinec uvítá u svých znepokojivých dotazů především odpovědi stručné a jasné. A přesně takové Höschlovy sloupky již léta jsou. Autor jako zkušený pedagog nabízí nadhled a přesné formulace s darem srozumitelnosti a humoru, nezapře rovněž svoji profesi zkušeného psychiatra, pomůže a mnohdy i pohladí po duši. Kniha České kružítko přináší další dvě stovky krátkých sloupků Cyrila Höschla z let 2011 až 2015, které mají zároveň komentující a výkladový charakter a vznikaly jako odpovědi na otázky čtenářů časopisu Reflex.

Stručně a jasně
Sloupky z časopisu Reflex

    Formát: EPUB
Počet stran: 382
Velikost: 943 kB
Knižní žánr: psychologie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7492-095-0
Cena: 170.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 19.08.2023, 01:48

Anotace:

Stručně a jasně! Jaké asi tak odpovědi na své otázky si může našinec v dnešní zrychlené době přát více než ty stručné a jasné? Sloupky-odpovědi profesora Cyrila Höschla takové jsou. Nezapře v nich svoji profesi psychiatra, pomůže a pohladí po duši. Navíc je zkušený pedagog a nabízí nadhled a přesné formulace s darem srozumitelnosti. Jako člověk se smyslem pro humor ho pak čtenáři v potřebném množství dávkuje, má pochopení pro lidské slabosti a přidává přesně vybrané příklady ze života. Kniha Stručně a jasně nabízí více než tři stovky krátkých sloupků Cyrila Höschla z let 2003 až 2011, které mají zároveň komentující a výkladový charakter a vznikaly jako odpovědi na otázky čtenářů časopisu Reflex.

Jiří Lex
Moderní web

    Formát: EPUB
Počet stran: 115
Velikost: 10,48 MB
Knižní žánr: technická literatura
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-88061-55-7
Cena: 120.00 CZK
Přečteno: ANO (09.09.2023)
Vloženo: 19.08.2023, 01:38

Anotace:

Kniha pro všechny, kdo se chtějí dozvědět něco víc o tvorbě moderních internetových stránek.Komentář:

Po knize jsem sáhl sveden názvem. Chtěl jsem se nechat inspirovat stran moderních trendů webových stránek, případně se při té příležitosti dozvědět i pár užitečných tipů & triků . Co jsem ale dostal bylo něco neuvěřitelného. Text na úrovni žáka druhého stupně základní školy, neskutečné množství hrubých pravopisných chyb, překlepů, celková neucelenost až zmatečnost. Informačně samá hlušina. Rady, moudra a "pravdy" jsou na té nejbanálnější myslitelné úrovni. Jak říká klasik: "Nevím věru, co Vám vytknouti dříve,..."

Nechci se lacině trefovat do autora této knihy, ale každý, kdo se snaží napsat knihu, by si měl zajistit alespoň bazální korektury a redakci. Pokud jde o knihu, která se navíc chce tvářit odborně, pak si oslovit alespoň dva tři recenzenty, odborníky v dané oblasti, kteří by si ji před vydáním přečetli a opřipomínkovali. Pokud by něco podobného nastalo u knihy "Moderní Web", pak by taková kniha nikdy nemohla vyjít. Guilty pleasure par excellence. 
 
Styl psaní je podobný tomu, kdybych například napsal: 
"Pokud cítíte kručení v žaludku, bude patrně prázdný a nejlepším, co můžete v takové chvíli udělat, je najíst se. Pokud chodíte do restaurace, kde začnou vařit pouze veganská jídla, někomu se to nemusí se zamlouvat, ale po čase si nejspíš zvyknete. Když jíte, dostává se jídlo do žaludku a ten už pak nebude prázdný. A když dojíte všechno jídlo, můžete pocítit chuť spát. To je tím, že se žaludek cítí spokojeně a je připraven zpracovat jídlo, které jste do něj předtím dostali. Když jste jedli. Atd. atd. "

Leadership
Six Studies in World Strategy

    Formát: EPUB
Počet stran: 612
Velikost: 5,56 MB
Knižní žánr: politologie
Jazyk: angličtina
ISBN: 9780593489451
Cena: 14.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 19.08.2023, 01:30

Anotace:

An instant New York Times bestseller

Henry Kissinger, consummate diplomat and statesman, examines the strategies of six great twentieth-century figures and brings to life a unifying theory of leadership and diplomacy

“An extraordinary book, one that braids together two through lines in the long and distinguished career of former Secretary of State Henry Kissinger...In Leadership he presents a fascinating set of historical case studies and political biographies that blend the dance and the dancer, seamlessly.” - James Stavridis, The Wall Street Journal

“Leaders,” writes Henry Kissinger in this compelling book, “think and act at the intersection of two axes: the first, between the past and the future; the second, between the abiding values and aspirations of those they lead. They must balance what they know, which is necessarily drawn from the past, with what they intuit about the future, which is inherently conjectural and uncertain. It is this intuitive grasp of direction that enables leaders to set objectives and lay down a strategy.”
 
In Leadership, Kissinger analyses the lives of six extraordinary leaders through the distinctive strategies of statecraft, which he believes they embodied. After the Second World War, Konrad Adenauer brought defeated and morally bankrupt Germany back into the community of nations by what Kissinger calls “the strategy of humility.” Charles de Gaulle set France beside the victorious Allies and renewed its historic grandeur by “the strategy of will.” During the Cold War, Richard Nixon gave geostrategic advantage to the United States by “the strategy of equilibrium.” After twenty-five years of conflict, Anwar Sadat brought a vision of peace to the Middle East by a “strategy of transcendence.” Against the odds, Lee Kuan Yew created a powerhouse city-state, Singapore, by “the strategy of excellence.” And, though Britain was known as “the sick man of Europe” when Margaret Thatcher came to power, she renewed her country’s morale and international position by “the strategy of conviction.”
 
To each of these studies, Kissinger brings historical perception, public experience and—because he knew each of the subjects and participated in many of the events he describes—personal knowledge. Leadership is enriched by insights and judgements that only Kissinger could make and concludes with his reflections on world order and the indispensability of leadership today.


Zobrazeno: 1-30 z celkem 3247 záznamů     

Začátek   |  Předchozí   |  Následující  |  KonecKnihovna pečlivě vybíraných digitálních knih v angličtině (55.2 %), češtině (43.9 %), němčině (0.8 %) a slovenštině (0.2 %).

K dispozici je nyní na 3247 e-knih.


Naposledy přidané e-knihy
Přečtené e-knihy
E-knihy, co chci číst


Vyhledání ebooku:
Podle autora:
Podle žánru:
Podle jazyka:
Podle názvu, anotace a poznámky:

OBCHODY S E-KNIHAMI

Databook internetový obchod s elektronickými knihami, včetně knih zdarma
EbookEater e-knihy zdarma
EpubBooks e-knihy ve formátu epub volně ke stažení
Literární doupě přes dva tisíce knih
Palmknihy knihy ve vaší dlani