Anubis
EN | CZ

Životopis autora

Jméno
Heslo

Rainer Zitelmann (GER)

* 14.06.1957 (66 let)

WWW stránky autora

Rainer Zitelmann (* 14. června 1957 Frankfurt nad Mohanem) je německý libertariánsky orientovaný historik, autor, konzultant a podnikatel.

Rainer Zitelmann se narodil roku 1957 ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu jako syn spisovatele a teologa Arnulfa Zitelmanna. Mezi lety 1978 a 1986 studoval na Technické univerzitě Darmstadt historii a politologii. Školu dostudoval v roce 1983 a následně postgraduálně studoval učitelství. To dokončil roku 1987 s vyznamenáním.

Na Technické univerzitě Darmstadt získal Rainer Zitelmann roku 1986 titul Dr. phil. (summa cum laude) pod vedením profesora Karla Otmara von Aretina. Jeho disertační práce vyšla jako kniha (německy: Hitler. Selbstverständnis eines Revolutionärs; anglicky: Hitler’s National Socialism).

V letech 1987 až 1992 Rainer Zitelmann působil jako odborný asistent na Svobodné univerzitě v Berlíně a následně mezi roky 1992 a 1993 jako redaktor a člen správní rady nakladatelství Ullstein und Propyläen, které bylo v té době třetím největším nakladatelstvím v Německu. Jeho dalším působištěm byl německý deník Die Welt, kde vedl několik rubrik a následně se stal vedoucím sekce věnované nemovitostem.

V roce 2000 založil společnost Dr.ZitelmannPB.GmbH, která patřila k největším německým konzultantským společnostem zaměřeným na trh nemovitostí. V roce 2016 společnost úspěšně prodal.

Rainer Zitelmann byl úspěšným realitním investorem. Nemovitosti velmi levně nakupoval v letech 1999 až 2009 a po roce 2015 většinu z nich prodal. Díky těmto investicím zbohatl.

V roce 2016 Rainer Zitelmann získal pod vedením profesora Wolfganga Lauterbacha z Fakulty ekonomie a sociálních věd Univerzity v Postupimi svůj druhý doktorát (Dr. rer. pol. (magna cum laude) a v rámci něj sepsal disertační práci o psychologii superbohatých. Jeho studie byla v roce 2018 publikována v angličtině pod názvem The Wealth Elite.

Rainer Zitelmann publikoval celkem 24 knih a přispívá do řady významných evropských i amerických médií jako Die Welt, FAZ, Focus (Německo), Neue Zürcher Zeitung (Švýcarsko), City AM (UK), Forbes, Washington Examiner [1], National Interest (USA), Linkiesta (Itálie), Le Point (Francie). Hlavní náplní jeho příspěvků je obhajoba kapitalismu a témata výzkumu bohatství.

KNIHKUPECTVÍ

Bookfayre britské knihkupectví, nabízející anglicky psané knihy českým zákazníkům. Knihy jsou odesílány pomocí české pošty na dobírku. Nabídka je prakticky totožná s nabídkou na britském trhu.
Dobré knihy dobré knihy pro každého
Karolinum internetové knihkupectví
Kosmas knihkupectví Kosmas
Levné učebnice původní nabídka učebnic pro vysoké školy se před 2 roky výrazně rozšířila o další odbornou literaturu ze všech oblastí a dále také o beletrie.
Luxor největší knihkupectví v ČR
Megaknihy knihy za jedny z nejvýhodnějších cen
Oikoymenh internetové knihkupectví filosofické a theologické literatury
Studentcentrum knihkupectví zaměřené zejména na humanitní literaturu
Studovna internetová část knihkupectví Portál, Jindřišská ul, Praha