Anubis
EN | CZ

Životopis autora

Jméno
Heslo

Michal Pullmann (SKV)

* 03.04.1974 (49 let)

Michal Pullmann (* 3. dubna 1974 Bratislava) je český historik a v letech 2018 až 2022 děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Těžištěm jeho výzkumu jsou moderní dějiny Československa a Česka. Je autorem knihy Konec experimentu: Přestavba a pád komunismu v Československu (2011)[a spoluautorem práce Co byla normalizace? (2017).

Michal Pullmann pochází ze Slovenska a v letech 1980 až 1986 žil v Moskvě. Tam byl jeho otec Michal Pullmann, chemický odborník, nomenklaturní kádr KSČ pracoval v sekretariátu RVHP.

Michal Pullmann vystudoval historii a sociologii na Univerzitě Karlově a tamtéž roku 2003 získal doktorát z hospodářských a sociálních dějin. Absolvoval také studijní pobyt v Německu. Svým náboženským přesvědčením je luterán a svou filozofickou orientaci označuje jako postmarxismus. V únoru 2018 se stal děkanem Filozofické fakulty UK, na které od svého absolutoria učí.

KNIHKUPECTVÍ

Bookfayre britské knihkupectví, nabízející anglicky psané knihy českým zákazníkům. Knihy jsou odesílány pomocí české pošty na dobírku. Nabídka je prakticky totožná s nabídkou na britském trhu.
Dobré knihy dobré knihy pro každého
Karolinum internetové knihkupectví
Kosmas knihkupectví Kosmas
Levné učebnice původní nabídka učebnic pro vysoké školy se před 2 roky výrazně rozšířila o další odbornou literaturu ze všech oblastí a dále také o beletrie.
Luxor největší knihkupectví v ČR
Megaknihy knihy za jedny z nejvýhodnějších cen
Oikoymenh internetové knihkupectví filosofické a theologické literatury
Studentcentrum knihkupectví zaměřené zejména na humanitní literaturu
Studovna internetová část knihkupectví Portál, Jindřišská ul, Praha