Fotografie z roku 2007
EN | CZ

Books

Username
Password
Site statistics | Email
Displayed: 1-20 from 1698 records     

Beginning   |  Previous   |  Following  |  End
Ramon Llull  - Kniha rytířského řádu

  Translator: Antonín Nowak
Number of pages: 98
Publisher: ozbrojtese.cz
Place of publishing: Třebíč
Year: 2022
Publication: 1.
Book genre: history
Price: 379 CZK
Added: 25.06.2024, 00:22
Read: NO

Annotation:

Kniha je překladem latinského originálu, který byl napsán roku 1270. Jejím autorem je Ramon Llull (1232 až 1316), který byl rytířem, cestovatelem, misionářem, trubadúrem a senešalem krále Jakuba II. Mimo to byl významným znalcem orientu, filosofem, logikem, ovládal nejméně pět jazyků. Byl rovněž spisovatelem, který vytvořil přinejmenším 250 děl ve třech různých jazycích.

Jeho knihy nejsou u nás příliš známé a jeho významné dílo s názvem Kniha rytířského řádu, dosud nebylo do českého jazyka přeloženo. Autor se v knize věnuje slabým i silným stránkám rytířstí, varuje před obvyklými poklesky a naznačuje, jaká je pravá cesta rytířova. Kniha je koncipována jako příručka pro mladé panoše, kteří hodlají vstoupit do rytíčského řádu. Proto obsahuje celou řadu rad, na co si má budoucí i začínající rytíř dávat pozor, čeho se vyvarovat a k čemu se naopak přimknout. Část knihy se také věnuje obřadu pasování na rytíře, popisuje jeho jednotlivé části a význam jednotlivých úkonů. Je také detailně popsána zbroj a zbraně rytíře a jejich symbolický význam pro rytíře. Velká část knihy je pak věnována tomu, co je úkolem rytíře na tomto světě, proč tomu tak je a jakým způsobem by se rytíř měl svého úkolu co nejlépe zhostit.

Kniha je psána srozumitelnou a přehlednou formou a je vhodná především pro ty z čtenářů, kteří se zabývají středověkem, rytířstvím, šermem, historií a středověkou kulturou a myšlením. Jedná se o autentické dílo, ojedinělé ve své době, i dnes.


Josef Svátek  - Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze
II. díl

  Number of pages: 221
Publisher: ozbrojtese.cz
Place of publishing: Třebíč
Year: 2023
Book genre: fiction
Price: 379 CZK
Added: 25.06.2024, 00:16
Read: NO

Annotation:

Slavný historický román úspěšného autora Josefa Svátka znovu vychází v moderním a čtivém vydání.

Nalaďte své smysly a připravte se na dávku černého humoru a temných příběhů z minulosti.  V knize "Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze" od proslulého autora Josefa Svátka se vydáte na divokou jízdu do světa mrazivých vyprávění a šokujících historek!

Tato unikátní kniha odhaluje rodinné tajemství Mydlářů, kteří po generace sloužili jako pražští kati. Bude vás fascinovat jejich šokujícími příběhy, které ani zdaleka nejsou určeny pro slabší povahy. Odvažte se a vstupte do světa plného poprav, morbidních exekucí a nečekaných životních zvratů hlavního hrdina, a to vše zabaleno do neuvěřitelně poutavého vyprávění.

Paměti Mydlářů vás vtáhnou do pražských ulic, kde se kříží historie, temnota a nezaměnitelná atmosféra staré Prahy. Budete výjimečně blízko této bizarní rodiny, která se nebojí posměšků a ústrků a vymyká se tradicím. Autor Vás provede tímto neobvyklým světem s doslova mistrným šarmem a vtipem.

Pokud jste nadšenci černého humoru, milovníci temných příběhů a zároveň toužíte po poznání českých historických perliček, pak tato kniha je jako stvořená pro vás. Připojte se k rodině Mydlářů na jejich výstředním putování a připravte se na smích, zděšení a hluboké zamyšlení nad lidskou povahou.

"Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze" jsou jedinečným důkazem toho, že temná skutečnost, romantika a historie mohou spolu vytvářet neuvěřitelně fascinující směs. Nechte se strhnout tímto nezvyklým příběhem, který vás rozesměje a pobaví, a zároveň vás donutí přemýšlet o tom, co všechno se skrývá v hlubinách lidské mysli.


Josef Svátek  - Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze
Díl první - Z magistra medicíny pacholkem katovým

  Number of pages: 205
Publisher: ozbrojtese.cz
Place of publishing: Třebíč
Year: 2022
Publication: 1.
Book genre: fiction
Price: 379 CZK
Added: 25.06.2024, 00:13
Read: NO

Annotation:

Fascinující čtyřdílný historický román Josefa Svátka (1835 až 1897), novináře, historika a spisovatele, byl psán v letech 1886 až 1889. Díky překvapivě dobrým znalostem autora kniha popisuje do nejmenších detailů nejenom pověstné detaily mučení a poprav, které byly součástí katovského řemesla, ale i fungování společnosti ve staré Praze a v Čechách na konci šestnáctého a počátku sedmnáctého století. Josef Svátek byl velkým vlastencem a miloval vše české a jeho láska k češství se proto prolíná celým dílem.

Román popisuje příběh mladého muže, který se následkem svého neuváženého rozhodnutí stane nejprve katových pacholkem a později katem, aniž by tušil, že ze vzniklé situace již není cesta ven. Protože je studentem medicíny a chytrým a vzdělaným mladíkem zároveň, dokáže situaci zvrátit ve svůj prospěch. Jako kat prožívá své první lásky, bojuje s kolegy a konkurencí, ožení se, má děti, získává přátele i nepřátele. Díky nevšedním literárním schopnostem autora, dokáže kniha dokonale navodit dobovou atmosféru a je velmi příjemným čtením, které potěší každého milovníka historie.

Kniha je prvním dílem ze čtyř. Jedná se o původní, nezkrácené vydání, pouze s drobnými jazykovými a stylistickými úpravami.


kolektiv  - Manuál pro vedení zimní války

  Translator: Antonín Nowak
Number of pages: 237
Publisher: ozbrojtese.cz
Place of publishing: Třebíč
Year: 2021
Publication: 1.
Book genre: non-fiction
Price: 379 CZK
Added: 24.06.2024, 23:45
Read: NO

Annotation:

Tato kniha je překladem německé výcvikové příručky vydané za druhé světová války. Její podstatou je shrnout draze vykoupené zkušenosti z krutých podmínek panujících na východní frontě a poskytnout vlastním vojákům cenné poznatky o metodách přežití v těchto náročných podmínkách. Největšími problémy (vyjma Rudé armády samotné) spojenými s bojem v zimě a za extrémního chladu, byla potřeba udržet morálku, zajistit vojákům teplo, vybudovat improvizované přístřešky a zachovat mobilitu a přežití jednotek i v nejhlubším sněhu, silném sněžení, ledu a blátu.

Jde o historicky velmi cenný materiál. Zkušenosti mužů z první linie, kteří se na tvorbě knihy podíleli, jsou zkušenosti zaplacené tisícovkami životů německých vojáků, kteří neměli to štěstí, že by dostali knihu do ruky včas. Kniha jasně ukazuje, že Němci se dokázali se zimou a jejími nástrahami dobře vypořádat, a to i v situacích, kdy bylo nezbytné improvizovat za naprostého materiálního nedostatku.

V knize jsou popsány jednoduché, v praxi ověřené a funkční metody:

- improvizované přepravní prostředky,
- metody improvizace oblečení v případě nedostatku,
- nouzové metody jak zahřát vojáky, strážné a zraněné v extrémním chladu,
- metody uchovávání a úpravy potravin v kritických situacích,
- pohyb a přesun v hlubokém sněhu, po zamrzlých vodních hladinách, na silně větrných tundrách a na jarních zablácených rozmrzajících pláních.
- maskování
- pasti
- péče o výstroj a výzbroj, oblečení a obuv, přístroje, zbraně  a zařízení kritických podmínkách

Kniha je vhodná pro každého, kdo se zajímá o vojenskou historii, o druhou světovou válku, o německou armádu a o boje na východní frontě. Je vhodná pro všechny příslušníky ozbrojených sil, kteří mohou být při své práci vystaveni účinkům zimy či chladu, a nebudou se moci spoléhat na zavedené postupy. A v neposlední řadě jistě bude kniha prospěšná všem prepperům, survivalistům a příznivcům busfcraftu, kterým pomůže rozšířit obzory, poskytne jim cenné rady a návody a umožní jim vylepšit jejich techniky přežití a přípravu na horší časy.

Jde o jednu z nejlepších příruček pro přežití v zimních podmínkách, s jakou se můžete setkat.


kolektiv  - Bojový manuál jednotek Werwolf

  Translator: Antonín Nowak
Number of pages: 123
Publisher: ozbrojtese.cz
Place of publishing: Třebíč
Year: 2023
Publication: 3.
Book genre: non-fiction
Price: 379 CZK
Added: 24.06.2024, 01:48
Read: NO

Annotation:

Na sklonku druhé světové války, když německý nadčlověk prohrával svůj boj, ustupoval zpět do kolébky nacismu a bylo již nad slunce jasné, že válku prohraje, zrodila se myšlenka na ničení nepřítele s pomocí speciálně vycvičených záškodníků. Příslušníci těchto jednotek se nazývali Vlkodlaky, neboli Werwolfy. Tato teroristická organizace působila především na území Československa a Polska, omezeně také v Německu a Rakousku.

Její příslušníci byli vycvičení v používání zbraní, výbušnin, jedů, maskování, zabíjení zblízka a speciálních partyzánských taktikách. Následně byli vybaveni zbraněmi a potřebným vybavením, které tajně zakopali ve skrýších rozmístěných v oblasti předpokládaného budoucího působení. Tím bylo především Polsko a Československo. Jejich výcvik vedli ostřílení frontoví bojovníci s praktickými zkušenostmi. Jednou z mnoha výcvikových pomůcek byl i speciální manuál, který sloužil jako návod pro provádění sabotážních a záškodnických akcí.

Tento návod byl nacisty vytištěn v okupované Praze, odkud unikl a rozšířil do podzemí československého odboje. Ačkoliv od druhé světové války již byl opakovaně vydán v němčině, angličtině, španělštině a dalších jazycích, dosud nebyl nikdy kompletně přeložen do češtiny. Stalo se tak až nyní.


Giambattista Vico  - Jak se dnes studuje

  Original title: Opere
Translator: Petr Glombíček
Number of pages: 155
Publisher: Togga
Edition: Noema
Place of publishing: Praha
Year: 2017
Publication: 1.
Book genre: philosophy
ISBN: 978-80-7476-126-3
Price: 190 CZK
Added: 18.06.2024, 12:34
Read: NO

Annotation:

Vico v knize přehledně srovnává moderní přístup ke studiu s antickým vzděláváním na příkladech různých disciplín od přírodovědy přes lékařství až k umění nebo právní vědě. Kritizuje fragmentarizaci vzdělání i jeho narůstající odtrženost od životní praxe. Překlad je uveden delší předmluvou, která čtenáři poskytne potřebný rámec Vicova myšlení od kulturního kontextu přes základní přehled života, díla až k výkladu ústředního konceptu jeho filosofie.


Tomáš Akvinský  - Rozprava s řeckými teology

  Original title: Contra errores Graecorum
Translator: Tomáš Machula
Number of pages: 153
Publisher: Krystal OP
Place of publishing: Praha
Year: 2010
Publication: 1.
Book genre: theology
ISBN: 978-80-87183-22-9
Price: 165 CZK
Added: 18.06.2024, 12:31
Read: NO

Annotation:

Rozbor některých teologických otázek, které se nacházejí v dobovém shrnutí nauky řeckých církevních otců. Přestože řada citátů řeckých otců je nepřesných a nelze je dnes dohledat jako reálné citáty známých děl, představuje Tomášův spis svébytné dílo, které reaguje hlavně na některé otázky trinitární teologie, christologie a eklesiologie.


John Ronald Reuel Tolkien  - The Lost Road and Other Writings
The History of Middle-earth, Volume 5

  Number of pages: 453
Publisher: HarperColinsPublishers
Place of publishing: Dublin
Year: 2015
Publication: 36.
First Publication: 1987
Book genre: sci-fi & fantasy
ISBN: 978-0-261-10225-5
Price: 299 CZK
Added: 18.06.2024, 12:14
Read: NO

Annotation:

The fifth volume of the History of Middle-earth, containing the early myths and legends which led to the writing of Tolkien's epic tale of war, The Silmarillion.


Dominika Würll  - Přežila jsem africké peklo

  Original title: Prežila som africké peklo
Translator: Jiří Pánek
Number of pages: 232
Publisher: Naše vojsko
Edition: Naše rodina
Place of publishing: Praha
Year: 2024
Publication: 1.
Book genre: fiction
ISBN: 978-80-206-2013-2
Price: 349 CZK
Added: 18.06.2024, 12:09
Read: YES (05.07.2024)

Annotation:

Alena je mladá dívka, která stále létá v oblacích. Jejím největším snem je jít do Afriky, miluje tu zemi i všechno, co je s ní spojeno. Potká tam Alexe, který ji natolik upoutá, že ji přesvědčí, aby s ním zůstala. Domov se vrátí zařídit si nějaké věci a poté se vrátí do Afriky, aby tam začala pracovat a žít svůj sen. Ani netuší, co se na ni chystá a že život, který žila dosud, byl procházka růžovou zahradou. Z letiště ji vyzvedne chlap, který ji veze do pravého pekla, ze kterého není úniku. Celá její pyramida v co věřila, se hroutí a pochybovala, že se někdy postaví do původního tvaru. Najde se někdo, kdo jí pomůže? Nebo umře sama na tomto Bohem zapomenutém místě a její máma se nikdy nedozví, co se s ní stalo, neboť ji pohřbívají jako prašivého psa kdesi za domem, kde to peklo prožívala na vlastní kůži? Kniha je 18+ a není pro slabší povahy! Příběh je psán ve spolupráci s jednou ženou, která si něčím podobným prošla, místa i postavy jsou vymyšlené, ale ten děj je reálný a řekněme si to rovnou, právě v této chvíli se někde tam, možná i nedaleko od vás, děje něco podobného.


Joseph Campbell  - Tisíc tváří hrdiny

  Original title: The Hero of Thousand Faces
Translator: Hana Antonínová
Number of pages: 382
Publisher: Argo
Edition: Capricorn
Place of publishing: Praha
Year: 2017
Publication: 2.
Book genre: mythology
ISBN: 978-80-257-2184-1
Price: 398 CZK
Added: 28.05.2024, 01:27
Read: NO
Digital version: ebook(EN)

Annotation:

Klasická Campbellova práce uvádí příklady mytických příběhů, ukazuje na nich pravdy skryté za náboženskými a mytologickými postavami a nechává z nich vyplynout obecně platné významy. Posláním hrdiny je vydat se na cestu a překonávat překážky. Hrdinovo dobrodružství má mnoho podob, ale jeho aspekty jsou neměnné: hrdinovi se dostává nadpřirozené pomoci, překonává strasti a bolestně se navrací do světa, kde musí lidem zvěstovat, co viděl. Tyto iniciační cesty nacházíme v mýtech, pověstech a pohádkách, jež mohou lidem posloužit jako univerzální modely a vzory.


Tomáš Akvinský  - O starém zákoně
v Teologické sumě

  Translator: Tomáš Machula
Number of pages: 223
Publisher: Krystal OP
Place of publishing: Praha
Year: 2022
Publication: 1.
Book genre: theology
ISBN: 978-80-7575-131-7
Price: 260 CZK
Added: 28.05.2024, 01:18
Read: NO

Annotation:

Traktát o starém zákoně (STh I-II, q. 98-105) navazuje na pojednání o zákonech obecně a předchází traktátu o novém neboli evangelním zákoně. Jeho předmětem není starý zákon jako soubor knih obsahující zjevení z doby před Kristem, ale zákon jakožto vnější pravidlo lidského jednání, jak se nachází v této části Písma a obecně v době starozákonního Božího lidu Izraele. Není to tedy pojednání řadící se do biblistiky, ale mnohem spíše do morálky a práva. Nejde o zákon ve smyslu smlouvy Boha se svým vyvoleným lidem, ale o pravidla určitého jednání - v tomto případě pravidla daná židovskému národu, vyvolenému lidu první smlouvy. Tato pravidla a přikázání nacházíme v centrální části Starého zákona, jíž jsou Mojžíšovy knihy (Tóra), především ve třech velkých kodexech. Jsou to kniha smlouvy (Ex 20-23), zákon svatosti (Lv 17-26) a deuteronomický zákoník (Dt 12-26). Tomáš ve svém traktátu probírá přikázání ze všech těchto tří zákoníků. Ukazuje smysl a důležitost zákona obecně a v náboženském kontextu především.


kolektiv  - Dokonalá jízda na motoycklu

  Original title: Perfekt fahren mit Motorrad
Translator: Jiří Vokálek
Number of pages: 208
Publisher: KOPP nakladatelství
Place of publishing: České Budějovice
Year: 2008
Publication: 1.
Book genre: others
ISBN: 978-80-7232-347-0
Price: 399 CZK
Added: 18.05.2024, 00:33
Read: YES (04.07.2024)

Annotation:

Tým redaktorů a instruktorů z největšího evropského časopisu o motocyklech - Motorrad - pro vás připravil knihu pro dokonalý trénink jízdy na motocyklu. Zkušenosti autorů, kteří samy roky trénují nové jezdce vám umožní pochopit základy fyziky jízdy, odhadnout vaše schopnosti a možnosti při jízdě. Dále vás naučí, jak efektivně "cvičit s mašinou".


Tomáš Akvinský  - O prozíravosti
v Teologické sumě

  Translator: Tomáš Machula
Number of pages: 150
Publisher: Krystal OP
Place of publishing: Praha
Year: 2020
Publication: 1.
Book genre: theology
ISBN: 978-80-7575-095-2
Price: 180 CZK
Added: 04.05.2024, 23:38
Read: NO

Annotation:

Traktát o prozíravosti (STh II-II, q. 47–56) rozvíjí a konkretizuje základní nauku o kardinálních ctnostech, jak je vyložena v předešlých částech Sumy. Na rozdíl od oněch úvodních teoretických rozborů a argumentů se zde přistupuje k celé problematice velmi prakticky. Text se tak stává zřetelně užitečným a využitelným jak pro učitele, vychovatele a pastýře, tak pro každého čtenáře, který chce získat konkrétní pomoc a doporučení pro vlastní morální rozvoj. Ukazuje a potvrzuje se tím, že Tomášova Suma není pouhou učebnicí nebo teoretickým kompendiem pro intelektuály, ale i praktickou příručkou pomáhající k morálnímu a duchovnímu růstu křesťana.


Joseph Campbell  - Primitivní mytologie
Masky bohů 1

  Original title: Primitive Mythology. The Masks of God Volume I
Translator: Jana Novotná
Number of pages: 491
Publisher: Argo
Place of publishing: Praha
Year: 2024
Publication: 2.
Book genre: mythology
ISBN: 978-80-257-4311-9
Price: 798 CZK
Added: 04.05.2024, 23:29
Read: NO
Digital version:

Annotation:

Primitivní mytologie je prvním dílem monumentální čtyřsvazkové série předního světového komparativního mytologa Josepha Campbella Masky bohů. Nové vydání této knihy, jež poprvé vyšla v roce 1959, začleňuje aktuální vědecké poznatky na poli archeologie, antropologie a psychologie a tvoří součást Sebraných spisů Josepha Campbella.
Campbell v tomto díle zkoumá a osvětluje samotné kořeny mýtů. S vědeckou hloubkou i nadšením pro popularizaci se zabývá projevy náboženské úcty u prvních lidí a jejich ozvěnami v obřadech a rituálech primitivních kmenů a společností v průběhu historie až dodnes. Ukazuje, jak mytologie ovlivňovala lidské chápání viditelného i neviditelného světa a zkoumáním archetypálních mytických obrazů odhaluje základní koncepty, jež tvoří základ všech lidských mýtů až do dnešních dnů. Po dokončení série Masky bohů Campbell prohlásil, že hlavním výsledkem jeho díla bylo potvrzení "myšlenky jednoty lidského rodu nejen z biologického hlediska, ale také z hlediska duchovní historie".


Tomáš Akvinský  - O mimořádných darech Ducha
v Teologické sumě

  Translator: Tomáš Machula
Number of pages: 136
Publisher: Krystal OP
Place of publishing: Praha
Year: 2021
Publication: 1.
Book genre: theology
ISBN: 978-80-7575-099-0
Price: 170 CZK
Added: 04.05.2024, 14:03
Read: NO

Annotation:

V této části Sumy (STh II-II, q. 171–178) Tomáš pojednává o charismatech, tedy mimořádných darech Ducha svatého, které jsou dány některým křesťanům k užitku celé církve. Postupně se věnuje daru prorokování (prophetia), vytržení (raptus), milosti jazyků (gratia linguarum), řeči moudrosti a poznání (sermo sapientiae et scientiae) a milosti konání zázraků (gratia miraculorum). Soustřeďuje se především na dar prorokování, jemuž věnuje víc jak polovinu celého traktátu. Proroctví neomezuje na dobu biblickou ani pouze na prvotní církev, ale chápe ho jako fenomén patřící k životu církve obecně. Velkou váhu kladenou právě na proroctví lze vysvětlit Tomášovým důrazem na slovo a hlásání. Spatřuje zde velké nebezpečí neautentického projevu, který církvi neprospívá, ale ohrožuje ji. Tomášův traktát přináší zajímavé intelektuální podněty k reflexi o mimořádném působení Ducha pro budování církve a podporu víry.


Stephen Morillo  - Válka a konflikt ve středověku

  Original title: War and Conflict in the Middle Ages
Number of pages: 338
Publisher: Pulchra
Place of publishing: Praha
Year: 2023
Publication: 1.
Book genre: history
ISBN: 978-80-7564-095-6
Price: 499 CZK
Added: 14.03.2024, 23:49
Read: NO

Annotation:

Ozbrojený konflikt hrál při formování středověkého světa ústřední roli. Války lidé využívali k vytváření, rozšiřování a obraně svých komunit, ale rovněž k potvrzení své vlastní identity. V knize Válka a konflikt ve středověku renomovaný americký historik Stephen Morillo seznamuje čtenáře s globální historií ozbrojených konfrontací mezi lety 540-1500. Popisuje však i některé pozdější sváry. Středověk totiž nevymezuje přesně podle letopočtů, avšak obdobími, která byla formována změnami klimatu a pandemiemi.

Morillo zkoumá ozbrojené konflikty ve všech částech světa, od Číny a středoasijskou step až po jihozápadní Asii, západní Evropu a americké kontinenty. Zabývá se technologickými, sociálními, kulturními a environmentálními parametry válčení a využitím zbraní a taktiky používaných válečníky na souši i na moři.
Kniha je rozdělena do dvou částí. První část vysvětluje geografická, politická a technologická pravidla, která obecně utvářela vzorce vojenské činnosti, v části druhé autor popisuje, jak se tato pravidla projevila v různých historických kontextech.


Tomáš Akvinský  - O stvoření
v Teologické sumě

  Translator: Tomáš Machula
Number of pages: 115
Publisher: Krystal OP
Place of publishing: Praha
Year: 2023
Publication: 1.
Book genre: theology
ISBN: 978-80-7575-164-5
Price: 150 CZK
Added: 14.03.2024, 23:39
Read: NO

Annotation:

Pojem stvoření se objevuje v několika částech Akvinského Sumy. V současném překladu pojednání o stvoření v první části Sumy, otázky 44-49 je předběžná studie převážně filozofických předpokladů speciálních otázek, které jsou později probírány s hlubokou teologickou erudicí, např. šest dní stvoření, stvoření andělů, stvoření lidských bytostí atd. V tomto prvním pojednání o stvoření Akvinský se snaží vysvětlit terminologii a představit některé základní principy, které používá v následujících pojednáních Sumy.Pojem stvoření se objevuje v několika částech Akvinského Sumy. V současném překladu pojednání o stvoření v první části Sumy, otázky 44-49 je předběžná studie převážně filozofických předpokladů speciálních otázek, které jsou později probírány s hlubokou teologickou erudicí, např. šest dní stvoření, stvoření andělů, stvoření lidských bytostí atd. V tomto prvním pojednání o stvoření Akvinský se snaží vysvětlit terminologii a představit některé základní principy, které používá v následujících pojednáních Sumy.


Tomáš Akvinský  - O zákonech
v Teologické sumě

  Translator: Karel Šprunk
Number of pages: 122
Publisher: Krystal OP
Place of publishing: Praha
Year: 2022
Publication: 1.
Book genre: theology
ISBN: 978-80-7575-134-8
Price: 145 CZK
Added: 14.03.2024, 23:37
Read: NO

Annotation:

Pojednání o zákonech v Teologické sumě (STh I-II, q. 90-97) patří k základním pramenům západního etického myšlení. Nabízí odpovědi minimálně na dvě důležité otázky. První se týká původu mravních zásad: Jsou naše rozhodnutí ponechána naší libovůli, nebo existují nějaké objektivní principy, které musíme respektovat? Druhá otázka se týká odůvodnění práva: Existuje nějaká poslední a nejvyšší norma, která rozhoduje o spravedlnosti zákonů, nebo je zákon pouze věcí dohody? Tomášova teorie zákona ukazuje, že morální principy nejsou relativní, ale jsou důsledkem objektivního řádu stvoření.


Vaclav Smil  - Velikost
Rozměry jako klíč k pochopení světa

  Original title: Size: The Measure of All Things
Translator: Ivo Magera
Number of pages: 442
Publisher: Kniha Zlín
Edition: TEMA
Place of publishing: Praha
Year: 2023
Publication: 1.
Book genre: natural sciences
ISBN: 978-80-7662-539-6
Price: 449 CZK
Added: 10.02.2024, 11:56
Read: NO
Digital version: ebook(CZ)

Annotation:

Pronikavý vhled do světa rozměrů a proporcí od autora, kterého doporučuje i Bill Gates

Od bakterií po velryby, od atomů po asteroidy. Oceňovaný vědec českého původu Vaclav Smil tentokrát zkoumá, proč rozměry nejsou náhodné a jak ovlivňují svět. Má dvakrát větší člověk dvakrát více krve? Čím se vyznačují hezké tváře? Má každý růst své meze? Kde všude najdeme zlatý řez? A co ergonomický oříšek: velikost sedadel v letadle? Nečekané odpovědi na otázky všedního i planetárního významu vás ohromí i pobaví zároveň. Fascinující publikace od základů změní, jak se díváte na vše kolem sebe!


John Ronald Reuel Tolkien  - Beren a Lúthien

  Original title: Beren and Lúthien
Translator: Martin Světlík, Filip Krajník, Vít Penkala
Number of pages: 223
Publisher: Argo
Place of publishing: Praha
Year: 2023
Publication: 1.
Book genre: sci-fi & fantasy
ISBN: 978-80-257-4276-1
Price: 448 CZK
Added: 31.01.2024, 19:44
Read: NO

Annotation:

Výpravný příběh Berena a Lúthien přivádí čtenáře zpět mezi lidské, elfské i trpasličí obyvatele Tolkienovy Středozemě. Autor tento příběh osudové lásky napsal už v roce 1917, po návratu z bojišť první světové války. Během dalších let příběh doplňoval a přepracovával, ale jeho jádro zůstalo nezměněno: láska mezi smrtelným mužem Berenem a nesmrtelnou elfkou Lúthien, vztah, kterému Lúthienin otec nepřál, a proto Berenovi uložil nesplnitelný úkol - aby připravil temného pána Melkora (Morgotha) o drahocenný silmaril. Vydaný text z existujících verzí, tištěných i netištěných, prozaických i veršovaných, pečlivě zrekonstruoval Tolkienův syn Christopher, a legenda o Berenovi a Lúthien může poprvé vyjít v úplné podobě i s komentářem, který ukazuje její proměny.
Displayed: 1-20 from 1698 records     

Beginning   |  Previous   |  Following  |  End


Back

Complete list of personal library.

There are 1698 books in the library.


Lastly added books
Lastly read books


Search for book:
According to author:
According to book genre:
According to edition:
According to title, annotation or notes:

BOOKSTORES

Bookfayre British books for Czech and Slovak customers
Karolinum scientific publications, journals and textbooks for all fields of study at Charles University in Prague