Fotografie z roku 2007
EN | CZ

Životopis autora

Přihlášení
Jméno
Heslo
Statistika webu | Email

Jiří Kovařík (CZE)

* 15.07.1950

Mgr. Jiří Kovařík (nar. 15.7.1950 v Praze) je historik a autor literatury faktu. Zaměřuje se zejména na francouzskou historii, napoleonské války, které popsal v pětisvazkové práci Napoleonova tažení. Za knihu 1812 - Napoleonovo ruské tažení získal v roce 2002 Cenu Miroslava Ivanova. Zat titul Richard III. - Vrah, či oběť?, obdržel v roce 2004 cenu E. E. Kische.

Po absolvování stavební průmyslové školy v Praze s oborem vodního hospodářství vystudoval filosofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor historie–francouzština. Po ukončení prezenční vojenské služby se odstěhoval do Kladna, kde žije dodnes. Vedl muzeum POLDI-Spojených oceláren, pracoval v propagaci a marketingu, po rozpadu kladenského hutního gigantu přešel do Strojíren Poldi, a.s. v téže pozici. V 90. letech 20. století působil jako průvodce cestovního ruchu ve Francii.

V průběhu života se věnoval regionální historii, heraldice a vojenské historii. Je členem Klubu autorů literatury faktu (KALF), čestným členem The International Napoleonic Society (FINS) a spolupracovníkem Projektu Austerlitz. Publikovat v celostátním měřítku začal v roce 1996. Kromě vlastních knih občas překládá z francouzštiny, především texty, které se mu líbí. Má rád psy a folkovou muziku, převážně s vojenskou tematikou, k níž občas skládá či překládá texty. Mimo jiné se účastní i každoroční rekonstrukce bitvy u Slavkova, v jejímž průběhu přihlížejícím divákům podává odborný komentář.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jiří_Kovařík_(historik)

KNIHKUPECTVÍ

Academia internetové knihkupectví nakladatelství Academia
Bookfayre britské knihkupectví, nabízející anglicky psané knihy českým zákazníkům. Knihy jsou odesílány pomocí české pošty na dobírku. Nabídka je prakticky totožná s nabídkou na britském trhu.
Dobré knihy dobré knihy pro každého
Karolinum internetové knihkupectví
Kosmas knihkupectví Kosmas
Levné učebnice původní nabídka učebnic pro vysoké školy se před 2 roky výrazně rozšířila o další odbornou literaturu ze všech oblastí a dále také o beletrie.
Luxor největší knihkupectví v ČR
Megaknihy knihy za jedny z nejvýhodnějších cen
Oikoymenh internetové knihkupectví filosofické a theologické literatury
Studentcentrum knihkupectví zaměřené zejména na humanitní literaturu