Anubis
EN | CZ

E-knihy

Jméno
Heslo

Zobrazeno: 3331-3335 z celkem 3335 záznamů     

Začátek  |  Předchozí  |  Následující   |  Konec 


Titus Livius
The History of Rome
Books 9-26

Stáhnout e-knihu

    Formát: EPUB
Počet stran: 496
Velikost: 528 kB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
Přečteno: NE
Vloženo: 20.11.2005, 19:45

Anotace:

An epic endeavor by a man genuinely enamored of his native Rome, Livy's "The History of Rome" was originally written in 142 books spanning the entire history of the Roman people up to Livy's day in the time of Augustus in the first century BC. While this Roman historian's monumental undertaking took most of his life, only 35 books still survive today. Livy begins with Aeneas' landing on Italy and the myth of Romulus and Remus' founding of Rome. He also thoroughly covers numerous wars, such as the Samnite Wars, the Punic Wars, and the Social War, as well as all of the rulers of Rome, including Julius Caesar, Nero, and Augustus. Though the work is a bit biased, its countless references to other sources are a testament of Livy's attempt to create an accurate, understandable history of the Roman Kingdom, and, later, the Republic. Simultaneously a glorification of Rome and a passionate warning to future Romans, "Ab Urbe Condita" reflects the magnificence and ignominy, the opinions and interests, and the myths and political realities of one of history's most remarkable civilizations. In this volume you will find books IX-XXVI of Livy's "Histories".

Titus Livius
The History of Rome
Book 1-8

Stáhnout e-knihu

    Formát: EPUB
Počet stran: 551
Velikost: 588 kB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
Přečteno: NE
Vloženo: 20.11.2005, 19:43

Anotace:

An epic endeavor by a man genuinely enamored of his native Rome, Livy's "The History of Rome" was originally written in 142 books spanning the entire history of the Roman people up to Livy's day in the time of Augustus in the first century BC. While this Roman historian's monumental undertaking took most of his life, only 35 books still survive today. Livy begins with Aeneas' landing on Italy and the myth of Romulus and Remus' founding of Rome. He also thoroughly covers numerous wars, such as the Samnite Wars, the Punic Wars, and the Social War, as well as all of the rulers of Rome, including Julius Caesar, Nero, and Augustus. Though the work is a bit biased, its countless references to other sources are a testament of Livy's attempt to create an accurate, understandable history of the Roman Kingdom, and, later, the Republic. Simultaneously a glorification of Rome and a passionate warning to future Romans, "Ab Urbe Condita" reflects the magnificence and ignominy, the opinions and interests, and the myths and political realities of one of history's most remarkable civilizations. In this volume you will find books I-VIII of Livy's "Histories".

O starobylosti Židů

Stáhnout e-knihu

    Formát: PDF
Počet stran: 87
Velikost: 330 kB
Knižní žánr: historie
Jazyk: čeština
ISBN: 80-207-0563-5
Přečteno: ANO (29.09.2023)
Vloženo: 20.11.2005, 19:40

Anotace:

Drobný spis O starobylosti Židů je de facto první historickou polemikou proti římské nadvládě, a Flavius Iosephus jím reagoval na hojné projevy nenávisti vůči Židům, šířené zejména v dobové historické a filozofické literatuře. Adresoval jej svému staršímu současníkovi Apiónovi z Alexandrie, známému svým antijudaismem, a hájil v něm židovský národ z hlediska starobylého původu, zejména náboženství, zákonodárství a mravů, a demonstroval přednosti židovské kultury a způsobu života.Komentář:

Flavius Iosephus tuto knihu napsal podle svých slov proto, aby vyvrátil pochybnosti o tom, že jsou Židé starobylý národ.

Na začátek relativizuje řecké historiky, upozorňuje na to, že se vzájemně vyvracejí a nikomu z nich se nedá věřit. Obviňuje je, že ve své většině upřednostňují literární složku před faktickou. V tomto smyslu prý jen snad Thúkydídés snese přísnější měřítka.

Postupně ale Josephus pro své účely využívá a cituje i zdroje egyptské, fénické a  "chaldejské". Nejrozsáhleji nakonec však reaguje na řecké a egyptské historiky a často se vymezuje proti jejich hodnocení židovského národa. I v antice totiž existovalo něco jako "antižidovství" a mnoho tehdejších historiků tento pohled přenášelo do svých děl. Důvodem údajně mohla být zásadní odlišnost židovského náboženství od ostatních, jejich uzavřenost a rezervovanost vůči cizincům. Za zmínku stojí i to, že některé prameny ztotožňují Židy s Hyksósy, kteří vyvrátili egyptskou říši a nějakou dobu nilské deltě vládli, než byli opět vypuzeni.

Co se původem židovských knih týká, Josephus píše, Židé mají všehovšudy 22 knih, z toho 5 Mojžíšových, zbývající (když se pominou dvě knihy veršů a návodů na život) pak psané po smrti Mojžíše proroky, kteří zaznamenávali události, jež se staly během jejich životů. Zdůrazňuje, že dbali na fakta v daleko větší míře než historikové sousedních civilizovaných národů.

V druhé části knihy přibližuje v čem vlastně tkví síla židovských zákonů, jež mají být hodny toho, aby následovány a dodržovány, neboť jsou nejspravedlivějších a nejzbožnější na celém známém světě. Vysmívá se dalším náboženstvím, jako řeckému polyteistickému Olympu (kde bohové nejsou tak mocní a oplývají spoustou lidských slabostí či nectností), tak egyptskému Duatu, který uctívá zvířata.

Knihu uzavírá rozsáhlý poznámkový aparát. Zajímavý příspěvek v poznámkách:  "obec nemá náhodně přijímat cizince" (Platón, Zákony) "… to by občanům, žijícím v dobré ústavě se správnými zákony, přinášelo škodu ze všech největší, kdežto většině obcí, protože nemají dobré zákony, na tom nezáleží, že jsou míšením porušovány, když jejich občané přijímají cizince".

Gaius Iulius Caesar
The Gallic War

Stáhnout e-knihu

    Formát: EPUB
Počet stran: 488
Velikost: 1,54 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 798-0-19-283582-6
Cena: 14.89 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 06.07.2023, 01:10

Anotace:

The Gallic War, published on the eve of the civil war which led to the end of the Roman Republic, is an autobiographical account written by one of the most famous figures of European history. This new translation reflects the purity of Caesar's Latin while preserving the pace and flow of his momentous narrative of the conquest of Gaul and the first Roman invasions of Britain and Germany. Detailed notes, maps, a table of dates, and glossary make this the most useful edition available.

Gaius Iulius Caesar
The Alexandrian Wars

    Formát: EPUB
Počet stran: 67
Velikost: 1,71 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 9781911495949
Přečteno: ANO (23.07.2023)
Vloženo: 20.11.2005, 19:34

Anotace:

Work concerning the Egyptian campaign engaged in by the great Roman statesman Julius Caesar (100-44 BCE), but not written by him. "The Alexandrian War, " which deals with troubles elsewhere also, may have been written by Aulus Hirtius (ca. 90-43 BC, friend and military subordinate of Caesar), who is generally regarded as the author of the last book of Caesar's "Gallic War."


Zobrazeno: 3331-3335 z celkem 3335 záznamů     

Začátek  |  Předchozí  |  Následující   |  Konec Knihovna pečlivě vybíraných digitálních knih v angličtině (56.5 %), češtině (43.1 %), němčině (0.3 %) a slovenštině (0.1 %).

K dispozici je nyní na 3335 e-knih.


Naposledy přidané e-knihy
Přečtené e-knihy
E-knihy, co chci číst


Vyhledání ebooku:
Podle autora:
Podle žánru:
Podle jazyka:
Podle názvu, anotace a poznámky:

OBCHODY S E-KNIHAMI

Databook internetový obchod s elektronickými knihami, včetně knih zdarma
EbookEater e-knihy zdarma
EpubBooks e-knihy ve formátu epub volně ke stažení
Literární doupě přes dva tisíce knih
Palmknihy knihy ve vaší dlani