Anubis
EN | CZ

E-knihy

Jméno
Heslo

Zobrazeno: 61-90 z celkem 3335 záznamů     

Začátek  |  Předchozí  |  Následující  |  Konec


Šest procházek literárními lesy
Přednášky na Harvardově univerzitě z roku 1993

    Formát: EPUB
Původní název: Six Walks in the Fictional Woods
Počet stran: 151
Velikost: 2,08 MB
Knižní žánr: ostatní
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-257-4323-2
Cena: 269.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 24.12.2023, 01:14

Anotace:

V letech 1992 a 1993 Umberta Eca pozvali na Harvardovu univerzitu na šest přednášek o literární teorii. Čekal-li tehdy některý student suchopárný výklad, pamatuje si své překvapení pravděpodobně dodnes. Beletristický text je v Ecově podání lesem, v němž může čtenář rozjímat, nebo se ztratit, chodit po prochozených cestách, nebo si vyšlapat svou vlastní. Eco vyzývá čtenáře, aby se znovu zamysleli nad tím, jak čtou a co od nich text očekává. Na nesčetných příkladech od Tří mušketýrů přes romány o Jamesi Bondovi až po současné detektivky (či porno) ilustruje literární techniky, kterými texty dosahují svých cílů, roli, kterou v nich hraje čas, či míru, do jaké fikce parazituje na realitě a naopak. Vzhledem ke své nadčasovosti má Šest procházek literárními lesy čtenáři dozajista co říct i po třiceti letech.
V nakladatelství Argo vychází soubor v novém překladu.

Kissinger
A Biography

    Formát: EPUB
Počet stran: 986
Velikost: 18,98 MB
Knižní žánr: biografie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-1-4391-2721-6
Cena: 18.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 24.12.2023, 01:08

Anotace:

The definitive biography of Secretary of State Henry Kissinger and how his ideas still resonate in the world today from the bestselling author of Leonardo da Vinci and Steve Jobs.

By the time Henry Kissinger was made secretary of state in 1973, he had become, according to the Gallup Poll, the most admired person in America and one of the most unlikely celebrities ever to capture the world's imagination. Yet Kissinger was also reviled by large segments of the American public, ranging from liberal intellectuals to conservative activists. Kissinger explores the relationship between this complex man’s personality and the foreign policy he pursued. Drawing on extensive interviews with Kissinger as well as 150 other sources, including US presidents and his business clients, this first full-length biography makes use of many of Kissinger’s private papers and classified memos to tell his uniquely American story. The result is an intimate narrative, filled with surprising revelations, that takes this grandly colorful statesman from his childhood as a persecuted Jew in Nazi Germany, through his tortured relationship with Richard Nixon, to his later years as a globe-trotting business consultant.

When Harry Became Sally
Responding to the Transgender Moment

    Formát: EPUB
Počet stran: 254
Velikost: 2,53 MB
Knižní žánr: psychologie
Jazyk: angličtina
ISBN: 9781594039621
Cena: 9.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 24.12.2023, 01:05

Anotace:

Can a boy be “trapped” in a girl’s body? Can modern medicine “reassign” sex? Is our sex “assigned” to us in the first place? What is the most loving response to a person experiencing a conflicted sense of gender? What should our law say on matters of “gender identity”?

When Harry Became Sally provides thoughtful answers to questions arising from our transgender moment. Drawing on the best insights from biology, psychology, and philosophy, Ryan Anderson offers a nuanced view of human embodiment, a balanced approach to public policy on gender identity, and a sober assessment of the human costs of getting human nature wrong.

This book exposes the contrast between the media’s sunny depiction of gender fluidity and the often sad reality of living with gender dysphoria. It gives a voice to people who tried to “transition” by changing their bodies, and found themselves no better off. Especially troubling are the stories told by adults who were encouraged to transition as children but later regretted subjecting themselves to those drastic procedures.

As Anderson shows, the most beneficial therapies focus on helping people accept themselves and live in harmony with their bodies. This understanding is vital for parents with children in schools where counselors may steer a child toward transitioning behind their backs.

Everyone has something at stake in the controversies over transgender ideology, when misguided “antidiscrimination” policies allow biological men into women’s restrooms and penalize Americans who hold to the truth about human nature. Anderson offers a strategy for pushing back with principle and prudence, compassion and grace.

Gaius Iulius Caesar
Zápisky o válce galské

    Formát: EPUB
Počet stran: 182
Velikost: 568 kB
Knižní žánr: historie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-206-1403-2
Cena: 128.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 24.11.2023, 20:17

Anotace:

Nové vydání knihy Zápisky o válce Galské je nejznámějším a nejvýznamnějším dílem římského vojevůdce Galia Iulia Caesara. V sedmi knihách psaných ve třetí osobě popisuje nejen svá tažení a bitvy, ale i přírodu a zvyky Gálů, Germánů apod. Čtenář má možnost se seznámit nejen s Caesarovým geniálním vojenstvím a politickým nadáním, ale také s dokonalou organizací a vysokou kvalitou římského vojska.

Duna

    Formát: EPUB
Původní název: Dune
Počet stran: 582
Velikost: 1,45 MB
Knižní žánr: sci-fi a fantasy
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-269-2211-7
Cena: 415.00 CZK
Přečteno: ANO (14.03.2024)
Vloženo: 24.11.2023, 20:15

Anotace:

Příběh Duny se odehrává v daleké budoucnosti v mezihvězdném impériu. Mladý Paul Atreides odlétá na Arrakis, pouštní planetu, jež je jediným zdrojem výjimečného koření, nejdůležitější a nejcennější látky ve vesmíru s podivuhodnými vlastnostmi. A v tu chvíli se rozbíhá mnohovrstvá interakce složitého světa politiky, náboženství, ekologie, technologie a lidských emocí, to vše ve snaze ovládnout Arrakis, protože ten, kdo ovládá Arrakis, ovládá i koření...Recenze:

Ke čtení mě inspiroval povedený film Duna z roku 2021. Kniha byla  pro mne ovšem zklamáním. 

Vyfabulovaný svět je v některých oblastech solidně propracovaný, v jiných vůbec. 

Dílo je to strašně povrchní, prázdné, přehnaně obestřené mysticismem tak nezřetelným, že u něj přesně platí poučka jistého filozofa, že pokud se někdo vyjadřuje co nejvíc nejasně, je to proto, že se snaží zakrýt NIC. 

Předloženému příběhu chybí napětí, gradace, vyprávění je z mého pohledu nešťastně uchopené, resp. složené. Překlad je, slušně řečeno, poněkud kostrbatý (platí minimálně pro 10. vydání z roku 2023). Nečetlo se mi to pěkně. Filmy (z roku 2021 a 2023) na mě zapůsobily mnohem víc. 

Michael Livingston
Agincourt
Battle of the Scarred King

    Formát: EPUB
Počet stran: 288
Velikost: 8,88 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978 1 4728 5519 0
Cena: 12.60 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 24.11.2023, 20:03

Anotace:

Agincourt is one of the most famous battles in English history, a defining part of the national myth. This groundbreaking study by Mike Livingston, author of Never Greater Slaughter, presents a new interpretation of Henry V's great victory.

Daniele Cybulskie
Chivalry and Courtesy
Medieval Manners for a Modern World

    Formát: EPUB
Počet stran: 137
Velikost: 15,88 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-0-7892-6101-4
Cena: 9.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 24.11.2023, 19:59

Anotace:

A surprising look at how medieval etiquette can improve our lives today, from the author of the popular How to Live Like a Monk.

Medieval people are often portrayed as having poor hygiene and table manners—licking their knives or throwing chicken bones on the floor. In the Middle Ages, however, such behavior was not tolerated. Medieval society cherished order in nearly every facet of life, from regular handwashing to daily prayer. There were consequences if you didn’t adhere to the rules of good behavior: you wouldn’t be invited to the lord’s next dinner, you wouldn’t win the battle, and you wouldn’t win the lady.Author Daniele Cybulskie explores the world of medieval etiquette, encompassing table manners and interpersonal relationships as well as running a household and ruling a kingdom. With wit and insight, Cybulskie draws on a wide variety of primary sources, from handbooks for young knights to romantic poems. Though we may no longer need best practices for things like dueling or ordering about our servants, the principles of generosity, kindness, and respect still apply today. After all, it’s a good reminder to “not talk when you have food in your mouth” and “anything you say should be entertaining, polite, and sophisticated.”

Illustrated with original drawings by Anna Lobanova as well as eighty medieval artworks, Chivalry and Courtesy is full of good advice for everyone, whether you are a peasant or a knight, a student or a CEO, a king or a queen.

Okamžik

    Formát: EPUB
Počet stran: 153
Velikost: 1,13 MB
Knižní žánr: filozofie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-907109-8-6
Cena: 290.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 24.11.2023, 19:54

Anotace:

V posledním roce svého života, roku 1855, píše Søren Aabye Kierkegaard dílo, které, jak říká, je psáno současníkovi. Nazývá jej „Okamžik“. Jedná se o soubor deseti takzvaných sešitů (poslední, desátý, byl vydán posmrtně), v nichž se dánský myslitel a filosof vypořádává jako „revizor křesťanství“ s „křesťanstvem“ – tedy s tím, co drží podobu křesťanství podle jména (s pokrytectvím) – co znivelovalo po dobu 1800let Kristovo učení (učení o životě), aby z něj učinilo pouhý žvást a frašku poplatnou lidské vychytralosti, kdy se stalo křesťanství světskostí „par excellence“!

Autor děl: „Nácvik křesťanství“ či „Skutky lásky“ zde zaznívá ve svém posledním mohutném zápase jako polnice! Jako filosof užívá nejednou své sokratické ironie v boji s bezduchým sofismem – s bezduchým, hračkářským křesťanstvím, jejich kněžími a tzv. morálkou.

Žádné učení se v dějinách nepřekroutilo do takové míry jako křesťanství (v žádném jiném učení nebylo však rovněž tolik možno – jako právě v křesťanství, skrze kategorický a kvalitativní rozpor mezi učením světa a pravými požadavky života, vzniknout tolika tzv. kacířům, jichž bylo „třeba“ odstranit pro „pokojné“ vydržování pokrytectví), neboť vstoupilo-li křesťanství v oficiálnost (křesťanství uznané státem – protimluv sám o sobě), bylo zapotřebí se vypořádat s jeho praktickým základem: s podstatou Ježíšova života, jeho učení – s jeho následníky – překroutit, či jak píše Kierkegaard, přidat ke vší lži slovíčko „křesťanský“.

Vypořádat se s učením, ustaveným nikoli v obláčcích metafyziky či náboženského snění (jak předvedla scholastika či tzv. zbožnost – a co dodnes považují lidé za křesťanství), nýbrž s učením udaném v mravním citu, v nezávislých požadavcích rozumu a svědomí každého jedince, které jdou přirozeně proti srsti a podstatě učení tohoto světa a jeho násilí (nesmyslu života).

Odstranilo-li se křesťanství tím, že se stali v pokrytectví všichni křesťany (ve stejném duchu, považ! – jsme i všichni „svobodní“), pak již, pro uchování lži, postačilo jen dohlížet nad možnými výhonky pravdy – tu a tam se objevivšími, vzbuzující s dostatkem podezření, že to vše, co je profánní, je vůči pravdě sama lež, což nelze zadržet sebevětší armádou nejzaprodanějších lidí systému, kdy pravda  (nechť má kdo o tomto pojmu sebepomatenější relativistickou představu) je nezávislá na přání či moci světa.

Proto staví se hranice, posvěcuje se meč a dělo, vedou se tzv. svaté války, vydržují se armády kněží, vojáků, policistů,  učitelů, trhají se lidé na kolech, mučí se, vykořisťují, zavádějí se inkvizice (vše zajisté v rámci daného pokroku, pořádku), platí se za loajálnost svým apologetům, špehům či katům a dalším lokajům (všichni zajisté navýsost vzdělaní); a stejně tak se podávají a prodávají lístky do nebe jako do kina (samozřejmě vše to „křesťansky“) – a pod slovem křesťanství opět křižují Krista.

Přiznávají se tím však nechtě, byť jinak to nejde, jak jsou vůči pravdě v její podstatě – při snaze ji odstranit – zcela bezmocní a bezbranní! Kierkegaardova slova jsou proto i nadále aktuální, i když si jej berou ve „vážnost“ opět i ti, kteří „do jisté míry“ učí „křesťanství“ (tedy živí se z křesťanství), kteří „do té míry“ jsou „křesťany“, neohrožují-li tím zároveň svého světského prospěchu, jde-li před, ba co více i za jménem nějaký ten titul světské důležitosti jako odznak Šelmy a její dvojakosti – že tedy ne zcela v očích jejich současníků je to z jejich strany nutné brát vážně!

Vedle Chelčického a Tolstého, doplňuje Kierkegaard trojlístek myslitelů – apoštolů lidstva, kteří se nezávisle na sobě, a každý originálně, skrze dary svého ducha, ale rovněž i skrze oběť (bez níž není, obklopuje-li nás koukol, života a pravdy) zasloužili o to, že pozvedávají vědomí o životě, uchovávají nerozředěné požadavky rozumu, mravnosti, citu a víry nad onu vychytralost, hadovitost a lež. Kniha je pro přehlednost předkládána čtenáři v nejlepší možné sazbě, kterou umožňuje elektronický formát, aby se mohl na základě každého čísla Okamžiku dostat na příslušnou pasáž či odkaz v textu.

Suďte sami!
Ke zkušení sebe samého, doporučeno současnosti

    Formát: EPUB
Počet stran: 104
Velikost: 735 kB
Knižní žánr: filozofie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-88329-00-8
Cena: 280.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 24.11.2023, 19:41

Anotace:

Kniha Suďte sami!, s podtitulem „Ke zkušení sebe samého, doporučeno současnosti“, vyšla až zásluhou P. Chr. Kierkegaarda (bratra SAK) více jak dvacet let po autorově smrti. Oproti jiným spisům dánského revizora křesťanství je Suďte sami! vedeno ve smířlivém duchu. Touto smířlivostí, ústupkem, není zajisté myšleno (jaké případné nedorozumění), znivelování křesťanských požadavků. Kierkegaard vybízí k „pouhému“ DOZNÁNÍ (včetně sebe sama), zda jsme či máme právo, každý sám za sebe, nehledáme-li NEJPRVE Království boží, nazývat se křesťany! 

Ptolemaiovci
Z makedonských hor na trůn faraonů

    Formát: PDF
Počet stran: 438
Velikost: 52,71 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7425-070-5
Cena: 299.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 20.11.2023, 01:54

Anotace:

Dějiny starověkého Egypta patří k nejzajímavějším a nejpřitažlivějším epochám vývoje naší civilizace. Říše bájných faraonů rozkládající se kolem legendárního veletoku Nilu udávala takt dění ve Středomoří bezmála čtyři tisíce let. Již od napoleonských výprav přitahuje bez ustání pozornost historiků a archeologů a dodnes nevydala všechna svá tajemství. Nemalý podíl na dosavadním bádání mají přitom čeští odborníci. K nim se řadí i ing. Luděk Wellner, amatérský historik, jenž se studiu egyptských starožitností náruživě věnuje již třicet let a zdatně sekunduje profesionálním kolegům, jak dokládá mimo jiné touto faktografickou knihou. Zaměřil se v ní na dramatické finále Egypta, které se odehrávalo za vlády dynastie Ptolemaiovců. Systematicky mapuje osudy jejích králů, královen, potomků a příbuzných na základě aktuálních poznatků. Líčí jejich rušné a nevybíravé boje o egyptský trůn, mocenské zvraty, intriky a pády. Sleduje osudy svých hrdinů od rozpadu říše Alexandra Velikého a nástupu Ptolemaia I. k moci až po impozantní zoufalé úsilí Kleopatry o záchranu Egypta před dravým Římem. Jako na filmovém pásu nechává autor defilovat postupně všechny faraony ptolemaiovské krve jednoho za druhým, ušlechtilé charaktery stejně jako padouchy. Plasticky vykresluje spletité poměry uvnitř jejich rodu, vztahy s panovnickými rody sousedních říší tehdejšího Středomoří, politické i vojenské konflikty, dění na královských dvorech i bohatý kulturní ruch ve znamení tzv. helénismu. Text je doplněn tabulkami, portréty, rodokmeny a mapkami, kresbami a množstvím fotografií. Luděk Václav Wellner (nar. 1960) Absolvoval stavební fakultu ČVUT a postgraduální studium Dějiny a ochrana památek na Fakultě architektury. Jako stavební inženýr se podílel na rekonstrukcích významných pražských památek, např. Břevnovského kláštera, Staroměstské radnice nebo Valdštejnského paláce. Již od svého mládí se intenzivně zajímá o starověké kultury, zejména o kulturu staroegyptskou. Je dlouholetým členem Společnosti přátel starověkých civilizací při Národním muzeu a od roku 1994 externě spolupracuje s Egyptologickým ústavem Univerzity Karlovy. Účastnil se tvorby ilustrací pro řadu publikací ústavu a také několika jeho expedic na archeologickou lokalitu v Abúsíru, kde dokumentoval staroegyptské vykopávky. Literárně debutoval roku 1997 historickým románem z řeckoegyptského prostředí Právo azylu a na rok 2011 připravuje další román Poslední z faraonovy družiny, tentokrát z doby egyptské Nové říše. Faktografická kniha, mapující dynastii Ptolemaiovců a její osudy ve starověkém Středomoří od jejích počátků až po vládu legendární Kleopatry, je logickým vyústěním jeho zájmu o dějiny hellénistického období a starověkého Egypta.

Tak o co jde?
Jak číst svůj život

    Formát: EPUB
Počet stran: 186
Velikost: 1,46 MB
Knižní žánr: psychologie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-204-6249-7
Cena: 279.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 20.11.2023, 01:51

Anotace:

Proč máme tak často pocit, že se život nevyvíjí podle našich představ? Jakou výbavu si neseme v genech a co máme zcela ve svých rukou? Cestou od narození až po spokojené stáří vás provede lékařská legenda, popularizátor vědy a uznávaný psychiatr Cyril Höschl. Čtyřicet let zkušeností v jedné knize, ve které s nadhledem vysvětlí, co se vám v životě děje a jak to chápat, abyste už navždy měli klidný spánek. A pro zpestření přidá i vzpomínky na setkání s královnou Alžbětou, Václavem Havlem a dalšími osobnostmi.

Putinovy války
Od Čečenska po Ukrajinu

    Formát: PDF
Počet stran: 462
Velikost: 13,91 MB
Knižní žánr: literatura faktu
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7611-074-8
Cena: 399.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 20.11.2023, 01:47

Anotace:

Jeden z předních světových odborníků na současné Rusko přináší v knize Putinovy války aktuální přehled konfliktů, které Rusko rozpoutalo po nástupu Vladimíra Putina k moci – od první a druhé čečenské války přes vojenský vpád do Gruzie a anexi Krymu až po plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. U všech těchto válečných tažení přitom vysvětluje ruské úspěchy i četná selhání a předpovídá možné scénáře vývoje invaze na Ukrajinu. Profesor Galeotti se také zabývá širším kontextem Putinovy rekonstrukce vojenské moci a zaměřuje se na to, jak se v této nové studené válce se Západem ruský prezident stále více spoléhá při prosazování svých zájmů v zahraničí na sílu. Ve svém výkladu se mimo jiné opírá o vyprávění očitých svědků nebo výpovědi bývalých i současných ruských a sovětských důstojníků a poutavým způsobem čtenáře seznamuje s historií znovu se probouzejícího ruského medvěda.

New Rome
The Roman Empire in the East AD 395-700

    Formát: EPUB
Počet stran: 478
Velikost: 44,84 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978 1 84765 844 9
Cena: 7.49 GPB
Přečteno: NE
Vloženo: 20.11.2023, 01:39

Anotace:

'Fascinating ... illuminating ... Stephenson examines ordinary life, painting a vivid and intriguing picture.'
The Times

Long before Rome fell to the Ostrogoths in AD 476, a new city had risen to take its place as the beating heart of a late antique empire, the glittering Constantinople: New Rome.

In this magisterial work, Professor Paul Stephenson charts the centuries surrounding this epic shift of power. He traces the cultural, social and political forces that led to the empire being ruled from a city straddling Europe and Asia, placing all into a rich natural and environmental context informed by the latest scientific research.

Blending narrative with analysis, he shows how the city and empire of New Rome survived countless attacks and the rise of Islam. By the end, the wide world of linked cities had changed into a world founded on new ideas about government and God, art and war, and the very future of a Christian empire: Byzantium.

Putin's Wars
From Chechnya to Ukraine

    Formát: EPUB
Počet stran: 381
Velikost: 9,21 MB
Knižní žánr: literatura faktu
Jazyk: angličtina
ISBN: 978 1 4728 4753 9
Cena: 18.33 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 20.11.2023, 01:33

Anotace:

'The prolific military chronicler and analyst Mark Galeotti has produced exactly the right book at the right time.' The Times

A new history of how Putin and his conflicts have inexorably reshaped Russia, including his devastating invasion of Ukraine.

Putin´s Wars is a timely overview of the conflicts in which Russia has been involved since Vladimir Putin became prime minister and then president of Russia, from the First Chechen War to the two military incursions into Georgia, the annexation of Crimea and the eventual invasion of Ukraine itself. But it also looks more broadly at Putin's recreation of Russian military power and its expansion to include a range of new capabilities, from mercenaries to operatives in a relentless information war against Western powers. This is an engrossing strategic overview of the Russian military and the successes and failures on the battlefield.

Thanks to Dr Galeotti's wide-ranging contacts throughout Russia, it is also peppered with anecdotes of military life, personal snapshots of conflicts, and an extraordinary collection of first-hand accounts from serving and retired Russian officers. Russia continues to dominate the news cycle throughout the Western world. There is no better time to understand how and why Putin has involved his armed forces in a variety of conflicts for over two decades.

Armies of Russia's War in Ukraine

    Formát: PDF
Počet stran: 65
Velikost: 16,26 MB
Knižní žánr: literatura faktu
Jazyk: angličtina
ISBN: 9781472833464
Cena: 16.00 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 20.11.2023, 01:24

Anotace:

Explaining and illustrating the immediate background to the current Russian invasion of Ukraine, this book investigates the Ukrainian and Russian regular and irregular forces which have been fighting in the Donbas region since 2014.

In February 2014, street protests in Kyiv and other Ukrainian cities led to the ousting of the Russian-backed President Yanukovych. Simultaneously, Russia carried out an almost-bloodless seizure of Ukraine's Crimean peninsula. Ukraine's 'Euromaidan Revolution' would see many changes to the country's constitution, and a turn towards the West for civic assistance and military training. Meanwhile, a violent reaction in the mainly Russian-speaking south-eastern industrial Donbas region led to a local armed counter-revolution, backed by Russia from April 2014.

This conflict became an essential example of Russia's policy of so-called 'hybrid warfare', which pursues its strategic aims by a blend of propaganda and misinformation with the clandestine deployment of Special Forces and regular troops, alongside 'deniable' proxies and mercenaries. Meanwhile, Ukraine's efforts to reform its government culminated in the landslide election of President Zelensky in April 2019.

Using his extensive contacts in both Russia and Ukraine, Prof Mark Galeotti presents a thorough and intriguing primer on all the forces involved in the conflict up to 2018. Supported by orders-of-battle, colour photos and specially commissioned artwork, his book also analyses the background and the stuttering progress of the war, and addresses the Russian military capabilities which are today being tested in all-out battle.

Parazitická mysl
Jak infekční myšlenky zabíjejí zdravý rozum

    Formát: EPUB
Počet stran: 270
Velikost: 1,54 MB
Knižní žánr: psychologie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7611-048-9
Cena: 296.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 15.11.2023, 00:39

Anotace:

Profesor Saad varuje: „Zuří válka proti pravdě. Pokud v ní nezvítězíme, zaplatíme za to naším svobodným myšlením.“ Gad Saad v této knize upozorňuje na nebezpečné myšlenky – jeho slovy „myšlenkové patogeny“ –, které zabíjejí zdravý rozum a racionální debatu. Tyto myšlenky původem z akademického prostředí se podle něj šíří prostřednictvím tyranie politické korektnosti a vážně ohrožují naše nejzákladnější svobody. A to včetně svobody slova a myšlení. Podle profesora Saada čelí západní civilizace pravděpodobně největšímu nebezpečí ve svých dosavadních dějinách. Jak ale v této knize dokazuje, dogmata politické korektnosti jsou plná logických chyb. A společnost disponuje mocnými nástroji, s jejichž pomocí se může bránit. Pokud k tomu ovšem nalezne odvahu. Parazitická mysl je mezinárodní bestseller, který čtenářům přináší návod na obranu zdravého rozumu a intelektuální svobody.

Teorie mravních citů

    Formát: EPUB
Původní název: The Theory of Moral Sentiments
Počet stran: 529
Velikost: 1,56 MB
Knižní žánr: filozofie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-86389-73-8
Cena: 220.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 19:25

Anotace:

Teorie mravních citů je podkladem, který Adamu Smithovi poskytl etické, filosofické a metodologické základy pro jeho magnum opus Bohatství národů – knihu, která z něj po právu učinila zakladatele ekonomie. 

Jako jednotlivci máme přirozenou tendenci starat se sami o sebe. Jako společenské bytosti, vysvětluje v této knize Smith, jsme však také obdařeni empatií vůči ostatním. Když vidíme, že se druzí trápí nebo jsou šťastní, cítíme s nimi – i když ne tak silně. Postupně si díky zkušenostem vlastním ale i cizím, které pozorujeme z pohledu nezaujatého diváka, vytváříme systém pravidel chování – morálku.

Morálka není něco, co bychom museli vypočítávat. Je přirozená, zabudovaná do nás jako do společenských bytostí. Svoboda a přirozenost, tvrdí Smith, jsou jistějším vodítkem k vytvoření harmonické, fungující společnosti než domnělý rozum filozofů.

Osudná domýšlivost
Omyly socialismu

    Formát: EPUB
Původní název: The Fatal Conceit. The Errors of Socialism
Počet stran: 282
Velikost: 1,44 MB
Knižní žánr: ekonomie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-86389-71-4
Cena: 250.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 19:21

Anotace:

„Zvláštním úkolem ekonomie je lidem předvést, jak málo ve skutečnosti vědí o tom, co považují za vědomě zkonstruovatelné.“

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii a prorok liberalismu sepsal v roce 1988 jedno ze svých zásadních děl. V něm uvádí hlavní argumenty pro ekonomickou svobodu a volný trh a předkládá svůj manifest o chybách socialismu.

Hayek tvrdí, že socialismus se od svých počátků mýlil ve faktických, a dokonce i logických základech. Opakovaná selhání v mnoha různých praktických aplikacích socialistických myšlenek, kterých bylo 20. století svědkem, byla přímým důsledkem těchto chyb.

Za osudnou domýšlivost označuje Hayek představu, že „člověk je schopen utvářet okolní svět podle svých přání“.

Jakub Szántó
Z Izrastiny s láskou
Reportérem mezi dvěma zeměmi

    Formát: EPUB
Počet stran: 289
Velikost: 6,69 MB
Knižní žánr: literatura faktu
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-257-3354-7
Cena: 238.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 19:17

Anotace:

Ve své druhé knize se ostřílený reportér a laureát ceny Magnesia Litera vyznává z hluboké náklonnosti k Izraeli, Palestině a jejich obyvatelům. S pomocí výrazných příběhů, barvitého popisu čtvrtstoletí orientálních zkušeností i líčení historického kontextu usiluje o nabourání leckdy schematického vnímání neklidného regionu.
Výrazná osobnost televizního zpravodajství odmítá vnímat izraelsko-palestinské vztahy jako výhradně konfliktní. Nabízí naopak názor, že vybírat stranu si není třeba, protože oba národy jsou obdivuhodné, a přitom odsouzené k tomu žít bok po boku.
Zároveň Jakub Szántó vůbec poprvé odhaluje vlastní hluboké pouto k Blízkému východu a odhaluje své city k exotické, a přece blízké oblasti, jejím lidem, historii, kultuře nebo přírodě. Nechybí jeho osobitý sarkastický a sebeironizující tón ani bohatá příloha snímků, které za léta života a práce v Orientu nashromáždil.

Individualism and Economic Order

    Formát: EPUB
Počet stran: 232
Velikost: 807 kB
Knižní žánr: ekonomie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-0-226-32121-9
Cena: 22.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 19:13

Anotace:

“These essays . . . bring great learning and . . . intelligence to bear upon economic and social issues of central importance to our era.” —Henry Hazlitt, Newsweek

In this collection of writings, Nobel laureate Friedrich A. Hayek discusses topics from moral philosophy and the methods of the social sciences to economic theory as different aspects of the same central issue: free markets versus socialist planned economies. First published in the 1930s and 40s, these essays continue to illuminate the problems faced by developing and formerly socialist countries.

F. A. Hayek, recipient of the Medal of Freedom in 1991 and winner of the Nobel Memorial Prize in Economics in 1974, taught at the University of Chicago, the University of London, and the University of Freiburg. Among his other works published by the University of Chicago Press is The Road to Serfdom, now available in a special fiftieth anniversary edition.

“There is much interesting and valuable material in this meaty . . . book which must ultimately help the world make up its mind on a vital issue: to plan or not to plan?” —S. E. Harris, The New York Times

“Those who disagree with him cannot afford to ignore him . . . This is especially true of a book like the present one.” —George Soule, Nation

Ronald T Kneusel
How AI Works
From Sorcery to Science

    Formát: EPUB
Počet stran: 180
Velikost: 19,03 MB
Knižní žánr: počítačová literatura
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-1-7185-0373-1
Cena: 17.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 19:09

Anotace:

AI isn’t magic. How AI Works demystifies the explosion of artificial intelligence by explaining—without a single mathematical equation—what happened, when it happened, why it happened, how it happened, and what AI is actually doing "under the hood."

Artificial intelligence is everywhere—from self-driving cars, to image generation from text, to the unexpected power of language systems like ChatGPT—yet few people seem to know how it all really works. How AI Works unravels the mysteries of artificial intelligence, without the complex math and unnecessary jargon.

You’ll learn:
 

The relationship between artificial intelligence, machine learning, and deep learning
The history behind AI and why the artificial intelligence revolution is happening now
How decades of work in symbolic AI failed and opened the door for the emergence of neural networks
What neural networks are, how they are trained, and why all the wonder of modern AI boils down to a simple, repeated unit that knows how to multiply input numbers to produce an output number.
The implications of large language models, like ChatGPT and Bard, on our society—nothing will be the same again

AI isn’t magic. If you’ve ever wondered how it works, what it can do, or why there’s so much hype, How AI Works will teach you everything you want to know.

Montaigne

    Formát: EPUB
Původní název: Stefan Zweig Montaigne
Počet stran: 95
Velikost: 1,01 MB
Knižní žánr: biografie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-7564-100-7
Cena: 269.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 19:03

Anotace:

Životopis věhlasného esejisty Michela de Montaigne je závěrečným dílem Stefana Zweiga, které napsal v posledních týdnech svého života.

V jedenácti kapitolách popisuje Zweig velmi podrobně a s velkým psychologickým vhledem a pochopením život a působení gaskoňského šlechtice, renesančního myslitele, humanisty, skeptika a otce literární esejistiky Montaigna, který vystupoval proti převládající vyprázdněné a životu vzdálené latinské vzdělanosti univerzit. Zasazoval se o svobodný a nezaujatý pohled na svět, přičemž své eseje psal jazykem pařížského tržiště, formou volných úvah o světě, životě a o sobě samém, neboť podle Montaigna „v sobě každý nese celou podobu lidského údělu“.
Biografie vznikla v podstatě shodou náhodných okolností. V brazilské Petrópolis, kam Zweig odešel z nacisty devastované Evropy, objevil Montaignovy dvousvazkové eseje, v jejichž autorovi nalezl mistra a učitele rezignace a ústupu k sobě samému. Texty pro Zweiga představovaly velkou útěchu a inspiraci. Montaigneho životopis proto napsal s vášnivým zaujetím, zjevně jako určitý druh terapie. Skutečná síla Zweigovy knihy však spočívá v paralele, nepředstavitelné brutality nacismu s dobou Montaignovou, náboženskými válkami a hrůznými krveprolitími.
Stefan Zweig věnoval svou biografii samotnému Micheli de Montaigne jako vděk za příkladný život člověka, který nikdy nezradil své vnitřní přesvědčení a zůstal i v nejtěžších dobách homme libre: „Montaigne se pokusil o nejtěžší věc ze všeho,“ napsal, „totiž žít sám sebe, být svobodný a stále svobodnější.“

Začínáme programovat v jazyku Python

    Formát: PDF
Počet stran: 272
Velikost: 3,42 MB
Knižní žánr: počítačová literatura
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-271-1827-4
Cena: 297.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 18:59

Anotace:

Publikace uvádí čtenáře do světa programování prostřednictvím jazyka Python, který vznikl jako jazyk, jenž má laikům usnadnit vstup do světa programování. Po relativně rychlém úvodu, v němž se čtenář seznámí se základními konstrukcemi jazyka, začne se čtenářem postupně budovat jednoduchou aplikaci – textovou konverzační hru. Kdykoliv se v průběhu budování této aplikace objeví potřeba využít nějakou doposud nevyloženou konstrukci, tak tuto konstrukci vyloží a vzápětí ji v aplikaci použije. Při vývoji aplikace se čtenář současně seznamuje se zásadami moderního programování a učí se je naplňovat v praxi.

Hlavním rozdílem této učebnice od běžných učebnic a kurzů je to, že se neomezuje na výklad toho, jak někým navržený program zakódovat v jazyku Python, ale učí čtenáře program samostatně navrhnout a rozchodit.

Genghis Khan & the Mongol Conquests 1190-1400

    Formát: PDF
Počet stran: 94
Velikost: 4,89 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 84176 523 6
Cena: 10.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 18:56

Anotace:

The history of the Mongol conquests is a catalogue of superlatives. No army in the world has ever conquered so much territory, and few armies have provoked such terror as the Mongol hordes. So vast was the extent of the Mongol Empire that the samurai of Japan and the Teutonic Knights of Prussia had each fought the same enemy while being unaware of each other's existence. This book provides a concise yet thorough account of the Mongol conquests, including the rise of Genghis Khan and the unification of the tribes with up to date information on campaign logistics, tactics and horse breeding.

Don Nardo
Genghis Khan and the Mongol Empire

    Formát: PDF
Počet stran: 98
Velikost: 9,04 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-1-4205-0326-5
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 18:53

Anotace:

Genghis Khan was a warrior and ruler of genius who, in the late twelfth and early thirteenth centuries, brought the nomadic tribes of Mongolia together under his rule and then turned his attention beyond his borders. This volume chronicles the history of the ancient people of the steppes, the rise of Genghis Khan and reforms under his rule, his conquests in northern China and Western Asia, and the history of the Mongol people after Genghis Khan.

The Gods of Olympus
A History

    Formát: EPUB
Počet stran: 267
Velikost: 3,67 MB
Knižní žánr: mytologie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-1-4299-4315-4
Cena: 11.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 18:39

Anotace:

An elegant and entertaining account of the transformations of the Greek gods across the ages, from antiquity to the Renaissance and the present day

The gods of Olympus are the most colorful characters of Greek civilization: even in antiquity, they were said to be cruel, oversexed, mad, or just plain silly. Yet for all their foibles and flaws, they proved to be tough survivors, far outlasting classical Greece itself. In Egypt, the Olympian gods claimed to have given birth to pharaohs; in Rome, they led respectable citizens into orgiastic rituals of drink and sex. Under Christianity and Islam they survived as demons, allegories, and planets; and in the Renaissance, they triumphantly emerged as ambassadors of a new, secular belief in humanity. Their geographic range, too, has been little short of astounding: in their exile, the gods and goddesses of Olympus have traveled east to the walls of cave temples in China and west to colonize the Americas. They snuck into Italian cathedrals, haunted Nietzsche, and visited Borges in his restless dreams.
In a lively, original history, Barbara Graziosi offers the first account to trace the wanderings of these protean deities through the millennia. Drawing on a wide range of literary and archaeological sources, The Gods of Olympus opens a new window on the ancient world, religion, mythology, and its lasting influence.

Max Bennett
A Brief History of Intelligence
Evolution, AI, and the Five Breakthroughs that Made Our Brains

    Formát: EPUB
Počet stran: 399
Velikost: 28,72 MB
Knižní žánr: biologie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-0-06-328636-8
Cena: 17.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 18:34

Anotace:

Equal parts Sapiens, Behave, and Superintelligence, but wholly original in scope, A Brief History of Intelligence offers a paradigm shift for how we understand neuroscience and AI. Artificial intelligence entrepreneur Max Bennett chronicles the five “breakthroughs” in the evolution of human intelligence and reveals what brains of the past can tell us about the AI of tomorrow. 

In the last decade, capabilities of artificial intelligence that had long been the realm of science fiction have, for the first time, become our reality. AI is now able to produce original art, identify tumors in pictures, and even steer our cars. And yet, large gaps remain in what modern AI systems can achieve—indeed, human brains still easily perform intellectual feats that we can’t replicate in AI systems. How is it possible that AI can beat a grandmaster at chess but can’t effectively load a dishwasher? As AI entrepreneur Max Bennett compellingly argues, finding the answer requires diving into the billion-year history of how the human brain evolved; a history filled with countless half-starts, calamities, and clever innovations. Not only do our brains have a story to tell—the future of AI may depend on it.

Now, in A Brief History of Intelligence, Bennett bridges the gap between neuroscience and AI to tell the brain’s evolutionary story, revealing how understanding that story can help shape the next generation of AI breakthroughs. Deploying a fresh perspective and working with the support of many top minds in neuroscience, Bennett consolidates this immense history into an approachable new framework, identifying the “Five Breakthroughs” that mark the brain’s most important evolutionary leaps forward. Each breakthrough brings new insight into the biggest mysteries of human intelligence. Containing fascinating corollaries to developments in AI, A Brief History of Intelligence shows where current AI systems have matched or surpassed our brains, as well as where AI systems still fall short. Simply put, until AI systems successfully replicate each part of our brain’s long journey, AI systems will fail to exhibit human-like intelligence.

Endorsed and lauded by many of the top neuroscientists in the field today, Bennett’s work synthesizes the most relevant scientific knowledge and cutting-edge research into an easy-to-understand and riveting evolutionary story. With sweeping scope and stunning insights, A Brief History of Intelligence proves that understanding the arc of our brain’s history can unlock the tools for successfully navigating our technological future. 

A History of Warfare

    Formát: EPUB
Počet stran: 452
Velikost: 9,71 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-0-307-82857-6
Cena: 12.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 18:29

Anotace:

The acclaimed author and preeminent military historian John Keegan examines centuries of human conflict. From primitive man in the bronze age to the end of the cold war in the twentieth century, Keegan shows how armed conflict has been a primary preoccupation throughout the history of civilization and how deeply rooted its practice has become in our cultures. 

"Keegan is at once the most readable and the most original of living military historians . . . A History of Warfare is perhaps the most remarkable study of warfare that has yet been written."--The New York Times Book Review.

Genghis Khan
Hist Conquests, His Empires, His Legacy

    Formát: EPUB
Počet stran: 765
Velikost: 22,67 MB
Knižní žánr: biografie
Jazyk: angličtina
ISBN: 978-0-306-82396-1
Cena: 13.99 USD
Přečteno: NE
Vloženo: 28.10.2023, 18:25

Anotace:

A definitive and sweeping account of the life and times of the world's greatest conqueror -- Genghis Khan -- and the rise of the Mongol empire in the 13th century

Combining fast-paced accounts of battles with rich cultural background and the latest scholarship, Frank McLynn brings vividly to life the strange world of the Mongols and Genghis Khan's rise from boyhood outcast to world conqueror. McLynn provides the most accurate and absorbing account yet of one of the most powerful men ever to have ever lived.

Výbor z korespondence II

    Formát: EPUB
Počet stran: 488
Velikost: 1,83 MB
Knižní žánr: historie
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-257-4243-3
Cena: 348.00 CZK
Přečteno: NE
Vloženo: 05.10.2023, 00:58

Anotace:

Druhý díl dvousvazkového výboru z rozsáhlé korespondence významného římského státníka, řečníka a filozofa Marka Tullia Cicerona, mj. s Caesarem či M. Antoniem umožňuje poznat atmosféru a poměry římského státu na sklonku republiky (65-43 př. n. l.)

Dochovaná korespondence významného římského řečníka, politika, spisovatele, a v neposlední řadě vrcholného stylisty, Marka Tullia Cicerona (106–43 př. n. l. byla objevena italskými humanisty ve 14.–15. století. Obsahuje téměř 900 dopisů a coby „živá“ korespondence, neurčená primárně pro veřejnost má nesmírný historický význam. Cicero si dopisoval s množstvím předních římských osobností, které spolutvořily dějiny, příp. i kulturu posledních desetiletí římské republiky (Gneus Pompeius, Gaius Iulius Caesar či Marcus Antonius). Dopisy často velmi detailně prezentují jeho pohled na události a jednající osobnosti, živě (i humorně) vykreslují atmosféru doby, vyjadřují Ciceronovy úvahy a nálady a nabízejí zprávy o jeho rodinných poměrech i širokých kulturních zájmech. Tato korespondence je tak pro římské prostředí jedinečným zdrojem informací jak pro „velkou politiku“, tak pro drobné mezilidské vztahy. Právě díky ní je Ciceronova doba pro nás nejlépe známým obdobím celých starověkých dějin. První díl výboru obsahuje kolem 230 dopisů z let 65–50 př. n. l., druhý obdobně rozsáhlý svazek zahrnuje dopisy z let 49–43 př. n. l.

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.


Zobrazeno: 61-90 z celkem 3335 záznamů     

Začátek  |  Předchozí  |  Následující  |  KonecKnihovna pečlivě vybíraných digitálních knih v angličtině (56.5 %), češtině (43.1 %), němčině (0.3 %) a slovenštině (0.1 %).

K dispozici je nyní na 3335 e-knih.


Naposledy přidané e-knihy
Přečtené e-knihy
E-knihy, co chci číst


Vyhledání ebooku:
Podle autora:
Podle žánru:
Podle jazyka:
Podle názvu, anotace a poznámky:

OBCHODY S E-KNIHAMI

Databook internetový obchod s elektronickými knihami, včetně knih zdarma
EbookEater e-knihy zdarma
EpubBooks e-knihy ve formátu epub volně ke stažení
Literární doupě přes dva tisíce knih
Palmknihy knihy ve vaší dlani